Penktadienis, 6 gruodžio, 2024
-1.4 C
Kėdainiai
PradžiaIš arčiauPas kaimynus: Alytuje kol tėvai lankosi kultūros renginiuose, vaikus prižiūri nemokamai

Pas kaimynus: Alytuje kol tėvai lankosi kultūros renginiuose, vaikus prižiūri nemokamai

-

Alytus – pavyzdys, kaip galima padėti mažamečius vaikus auginantiems tėvams – Alytaus kultūros centre 2021 metais įsteigta vaikų kultūros studija „Kultūriukas“, kuri užtikrina kvalifikuotą vaikų priežiūrą vakarais, kol tėvai lankosi spektakliuose ir kituose renginiuose. Daugiau tokių pavyzdžių šalyje nėra žinoma.

„Ne visos šeimos turi, kas gali prižiūrėti vaikus, kol tėvai bus renginyje. Centre dirba kūrybingi žmonės ir nuolat mąstome, kaip centrą geriau pritaikyti alytiškių poreikiams. Žmonės patenkinti, nes tai jiems papildomai nekainuoja ir leidžia planuotis vakarinį laiką bei dalyvauti kultūriniame gyvenime“, – sako Alytaus kultūros centro direktorė Kristina Daugelevičienė.

Pasak jos, Alytaus miesto savivaldybei ši paslauga papildomai nekainuoja. „Tai centro papildoma investicija, kuria norime paskatinti žmones daugiau lankytis kultūriniuose renginiuose ir plėsti kultūrinį akiratį“, – sako Alytaus kultūros centro direktorė.

Vaikų priežiūros paslauga teikiama pagal poreikį, sulaukus į renginius norinčių atvykti tėvų/globėjų kreipimosi. Vienu metu čia priimama prižiūrėti iki 10 vaikų.

„Sulaukę užklausos iš mažamečius vaikus turinčių tėvų, organizuojame tokią paslaugą – samdome kvalifikuotus specialistus, t.y. aukles. Poreikis nėra toks didelis, koks būtų didmiesčiuose su dideliais atstumais ir vakariniais kamščiais, nes Alytus yra palyginti mažas, kompaktiškas ir patogus miestas – žmonės randa ir kur kitur palikti vaikus priežiūrai, pas senelius. Bet vis tiek džiaugiamės, kad ši paslauga palengvina žmonių gyvenimą ir didina renginių lankomumą“, sako K. Daugelevičienė.

Pernai kurį laiką Alytaus kultūros centras buvo paverstas pabėgėlių iš Ukrainos priėmimo centru, šiuo metu centras atnaujinamas, po kurio laukia dar vienas pagerinimas.

„Atnaujindami „Kultūriuką“, jo aplinką pritaikysime ir vaikučiams, turintiems autizmo spektro sutrikimą. Jau konsultavomės su šios srities specialistais – kaip geriausia pritaikyti aplinką šiems vaikams, kaip daiktai turi būti pastatyti ir pan.“, į ateitį žiūri K. Daugelevičienė.

Dažniausiai vaikai „Kultūriuke“ praleidžia iki 2 valandų – tiek, kiek trunka renginys.

Straipsnis parengtas įgyvendinant projektą „Savivaldybės sėkmės kodas – lyčių lygybė“, finansuojamą Europos socialinio fondo lėšomis. Čia pristatėme penktą gerąjį pavyzdį – iš Alytaus.

Taip pat skaitykite