Snieguotą ir vėjuotą praėjusio penktadienio vakarą Janinos Monkutės-Marks muziejuje galerijoje buvo šilta ir jauku. Čia vyko unikalios tekstilės parodos „Senas ir naujas“ atidarymas. Renginyje dalyvavo įvairių sričių menininkai, parodai pristatę savo patį seniausią bei patį naujausią darbus. Kai kuriuos jų skiria net dešimt metų. 

Kėdainietė A. Fedaravičiūtė-Jasiūnė parodai pateikė savo seniausią (kairėje) bei naujausią darbus. „Skirtumas tarp jų – 10 metų“, – atskleidė menininkė.

Kėdainietė A. Fedaravičiūtė-Jasiūnė parodai pateikė savo seniausią (kairėje) bei naujausią darbus. „Skirtumas tarp jų – 10 metų“, – atskleidė menininkė.

Seniausias – tai darbas, kurtas menininko kūrybinio kelio pradžioje. Naujausias – tai pastarųjų metų kūryba. Ši paroda – tai tarsi kūrybinio kelio mini apžvalga, kurią kiekvienas menininkas atliko savo kūrybinėse dirbtuvėse, kompiuteriuose ar mintyse.
Muziejaus-galerijos erdvėse eksponuojami 58 tekstilės meno kūriniai, kuriuos sukūrė 29 menininkai.

Autoriai – ir kėdainiečiai, ir svečiai
Tarp kūrėjų yra ir kėdainiečių. Štai Asta Fedaravičiūtė-Jasiūnė teigė, kad nuo pirmojo jos darbo iki naujausiojo praėjo net dešimt metų.
„Teko gerokai pasukti galvą, kokį senesnių laikų darbą pateikti parodai. Mano pirmasis – tai kursinis darbas, na, o naujausias kūrinys – tai eksperimentas. Dariau neįprasta technika – štampavau karščiu. Pati mąsčiau temą, kūriau trafaretus. Mano darbuose atsispindi mikropasaulis – pelėsinių grybų vaizdai“, – sakė viena parodos dalyvių.
Iš Ukmergės atvykusi kita kūrėja Inga Miliauskaitė – velia iš vilnos angeliukus ir „dūšeles“.
„Kuriu dar tik trejus metus. Šioje parodoje dalyvauti labai gera – tada gali save įsivertinti, pastebėti, kokia buvo pradžia, kaip pavyko patobulėti. Darbuose atsispindi mano emocijos, išgyvenimų interpretacijos“, – sakė viešnia iš Ukmergės.

2015 metų gražiausiu muziejaus-galerijos atviruku išrinktas devynmetės A. Bružauskaitės kūrinėlis.

2015 metų gražiausiu muziejaus-galerijos atviruku išrinktas devynmetės A. Bružauskaitės kūrinėlis.

Gražiausias atvirukas pasklis po Lietuvą ir pasaulį
Parodos atidarymo metu buvo apdovanoti ir gražiausių kalėdinių atvirukų konkurso laureatai. Iš gausybės gautųjų darbų buvo atrinkti septyni geriausi, tačiau išsirinkti, pasak muziejaus-galerijos vadovės Dalios Minkevičienės-Jazdauskienės, buvo iš tiesų sudėtinga.
Šiųmetinis gražiausias muziejaus-galerijos kalėdinis atvirukas tapo devynmetės Audrės Bružauskaitės kurtas darbelis. Ji bei kiti atvirukų autoriai bei mokytojai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis.
Muziejaus-galerijos reprezentacinis sveikinimų atvirukas yra siunčiamas draugams ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.