Daugiau kaip metus trukusią kelionę po Kėdainių rajono seniūnijas baigė antroji fotografijų paroda „Šeimos stebuklas“, skleidusi žinią apie darnias ir brandžias kraštiečių šeimas. Atsisveikinimas su paroda ir šeimų pagerbimas surengtas toje pačioje vietoje, kurioje ji buvo atidaryta – Daugiakultūriame centre.

Siekia stiprinti šeimas

Antrojoje parodoje eksponuojamos fotografijos, kuriose įamžintos septynios šeimos iš įvairių rajono seniūnijų, ilgus metus darniai gyvenančios kartu, auginančios atžalas, kuriančios tarpusavio ryšį ir santykius, galinčius būti pavyzdžiu kitiems.

Parodos ir tuo pačiu pavadinimu vykdomo projekto organizatorius – Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Pasak biuro direktorės Danguolės Avižiuvienės, nuo 2017 m. vykdomu projektu „Šeimos stebuklas“ siekiama skleisti žinią apie šeimos išsaugojimo svarbą, didinti jaunų šeimų motyvaciją puoselėti ilgalaikius ir darnius santykius, rodant pavyzdį vaikams ir jaunimui. Vienas svarbiausių šio projekto uždavinių – surasti daug metų santuokoje gyvenančias, šiltus santykius palaikančias, branginančias moralines vertybes Kėdainių krašto šeimas, įamžinti jas fotografijose ir aprašyti jų bendro gyvenimo sėkmės istorijas. Fotografijų autorė – Giedrė Minelgaitė-Dautorė.

Moko brandos

Pasak organizatorių, parodos idėja vertinga ir brandi: tai noras parodyti šeimas, jų gyvenimą, įsigilinti į tai, kas lemia šeimos darną. Parodos kūrėjai gilinosi į tai, kaip pavyko sėkmingai užauginti vaikučius, puoselėjant pagrindines moralines vertybes, meilę šeimai ir artimui, įdiegiant bendrystės supratimą, atjautą – vertybes, kurios svarbios kiekvienam žmogui.

„Paroda keliavo po tas seniūnijas, iš kurių žmonės yra nuotraukose: Pernaravos, Krakių, Gudžiūnų, Dotnuvos, Pelėdnagių. Paroda pozityvi, skleidžia gerą žinią ir skatina didžiuotis tomis šeimomis. Jos tokios brandžios, kad iš jų gali mokytis ne viena karta. Todėl manau, kad šeimų aprašymai ir nuotraukos – gyva mūsų krašto istorija. Dėkoju visoms šeimoms, kurios sutinka dalyvauti projekte, nebijo atskleisti ir viešai parodyti savo požiūrio, tradicijų, minčių. Na, o šiandien šeimoms padovanosime po vieną nuotrauką, kaip ir buvome pažadėję projekto pradžioje“, – kalbėjo D. Avižiuvienė.

Svarbiausia – pagarba

Tarp antrosios fotografijų parodos „Šeimos stebuklas“ dalyvių – ir praėjusios kadencijos Kėdainių rajono savivaldybės meras, dabar – rajono tarybos narys Saulius Grinkevičius su žmona Aldona. Tolerancija, pagarba vienas kitam – tai svarbiausios vertybės, kuriomis atskleidė besivadovaujantys Saulius ir Aldona Grinkevičiai, tas pačias nuostatas įskiepiję ir savo sūnums Pauliui ir Domui.

Surviliškio seniūnijoje gyvenantys Rita ir Aloyzas Vazgiai, užauginę dvi dukras, šeimos darnos neįsivaizduoja be pagarbos vienas kitam, nes romantiškoji meilė, kuri porą lydi pirmaisiais santuokos metais, ilgainiui keičiasi ir įgauna kitą formą – tada svarbiausia tarpusavio supratimas ir pagalba vienas kitam.

Santuoką nesibaigiančia mokykla vadina Rasa bei Gintaras Pacevičiai, gyvenantys Pernaravos seniūnijoje ir puoselėjantys septynių atžalų šeimą. O bendrą gyvenimą kurti besiruošiančioms poroms jie linki štai ko: „Dažniau matykite gerus dalykus, negu pašinuką kito aky.“

Knygelė „Mūsų kūryba“

Ši paroda – ne paskutinė. Pakeliui jau trečioji paroda „Šeimos stebuklas“, kurią organizatoriai ketina atidaryti rudens pradžioje.

Renginio metu pasidžiaugta dar vienu įgyvendintu projektu. Pristatyta Šlapaberžėje įsikūrusių Kėdainių socialinės globos namų gyventojų kūrybos knygelė „Mūsų kūryba“, kurią spaudai parengė ir leidybą finansavo Šv. Kazimiero ordino Kėdainių komtūrija, projekto „Šeimos stebuklas“ partnerė. Knygelės su eilėraščiais ir piešiniais padovanotos krašto šeimoms.

About The Author

Related Posts

One Response

  1. Laima

    Šeima yra vienintelė tikra sąskaita banke. Jei nepamiršit kasdien jos papildyti meilė, švelnumu, ištikimybe ir pasiaukojimu, tai užaugs stebuklingos palūkanos!
    (Bruno Ferrero)
    Nuostabus projektas. Ačiū poniai Danguolė.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.