Praėjusią savaitę Kėdainių savivaldybės tarybos Kontrolės komitete svarstant praėjusių metų viešųjų pirkimų prevencinių patikrinimų rezultatus, nutarta pasigilinti į prieš metus įvykusio patalpų miesto parke nuomos konkurso peripetijas.

Kontrolės komitetą pasiekė Kėdainių verslininkų nusiskundimai, kad, jų manymu, parko pergolėje vykdoma veikla, kuri nebuvo leistina patalpų nuomos konkurso sąlygose.

Verslininkai jaučiasi apgauti

„Mane pasiekė kai kurių dalyvavusių konkurse nusiskundimai, kad konkurso sąlygose buvo parašyta: prekyba maisto prekėmis, nealkoholiniais gėrimais, atributika. Tačiau ten dabar teikiama ir viešojo maitinimo paslauga, – sakė Kontrolės komiteto pirmininkas Saulius Grinkevičius. – Aš tikrai nieko prieš, nes kai rengėme parko rekonstrukciją, ten ir buvome numatę kavinukę, o ne parduotuvę. Tačiau, jeigu konkurso sąlygose parašyta, kad ten galima veikla – prekyba, tai viešasis maitinimas negali būti vykdomas.“

S. Grinkevičius kėlė klausimą: kas išdavė leidimą nuomininkams pergolės parke teikti maitinimo paslaugą?

„Tai yra nesąžininga kitų verslininkų atžvilgiu, – įsitikinęs Kontrolės komiteto pirmininkas. – Patalpas nuomojanti seniūnija turi stebėti, kad būtų laikomasi nuomos sutarties sąlygų.“

Konkurso laimėtojo pasiryžta kas mėnesį mokėti suma po konkurso nustebino ne tik jame dalyvavusius patyrusius maisto gamintojus bei prekybininkus.

Komiteto pirmininkui paantrino komiteto narė Adelė Štelmokienė: „Norėčiau pritarti – žinau vieną konkrečią įmonę, kuri norėjo dalyvauti šiame konkurse, bet nedalyvavo vien dėl to, kad jai buvo pasakyta, jog bus negalimas viešasis maitinimas, vien tik prekyba. Net staliukų negalima bus pastatyti…“

S. Grinkevičius savivaldybės administracijos direktoriaus ir miesto seniūnijos paprašė kitam Kontrolės komiteto posėdžiui pateikti išsamią informaciją, kodėl taip įvyko.

Šešis kartus pakilusi nuomos kaina

Paskutinėmis 2021 m. balandžio dienomis paaiškėjo atnaujinto Kėdainių miesto parko pergolės nuomininkas. Kėdainių miesto seniūnijos paskelbtas nuomos konkursas įvyko per dešimt dienų nuo jo paskelbimo.

Konkursą laimėjo Jaunimo organizacijos „Darbas“ (JOD) pirmininkė Ieva Vargalytė, pasiūliusi 11 kartų už pradinę didesnę nuomos kainą. I. Vargalytė konkurse dalyvavo įregistravusi individualią veiklą – mažmeninė prekyba gėrimais ir maisto produktais. Tokia įregistruota veikla atitiko konkurso nuostatus.

Nuomos konkurso laimėtojui pergolės pastatas (53,86 kv. m) Kėdainių miesto parke išnuomotas trejiems metams.

Didžiausia nuomos už patalpas miesto parke pasiūlyta suma buvo 603,23 Eur/mėn. Mažiausia – 55 Eur/mėn. Šiame konkurse varžėsi dešimt maitinimo ir prekybos verslu besiverčiančių Kėdainių įmonių bei fizinių asmenų.

Nustebino jau tada

Konkurso laimėtojo pasiryžta kas mėnesį mokėti suma po konkurso nustebino ne tik konkurse dalyvavusius patyrusius maisto gamintojus bei prekybininkus. Išgirdę apie rezultatus galvas kraipė ir jame dėl konkurso sąlygų neišdrįsę dalyvauti verslininkai.

Buvo paskelbta, kad nuomojamų patalpų naudojimo pagrindinė paskirtis – maisto, gėrimų, suvenyrų, meno dirbinių ir kita mažmeninė prekyba, išskyrus nuolatinę prekybą alkoholiniais gėrimais ir tabako gaminiais. Taip pat papildomai galima sporto ir poilsio reikmenų nuoma.

Pasiūlymas – naujas konkursas

Kontrolės komitetas suabejojo, ar teisėta Kėdainių miesto parko pergolėje viešojo maitinimo paslauga.

Administracijos direktorius Arūnas Kacevičius teigė ten nebuvęs, kuo prekiaujama nežinąs, be patikrinimo negalįs nieko pasakyti. „Čia gal Veterinarijos tarnyba davė leidimą, gal jie turėtų patikrinti“, – kalbėjo administracijos direktorius.

„Manau, kad turėtų būti skelbiamas naujas konkursas, kurio sąlygose būtų numatytas ir viešasis maitinimas, – pasiūlė S. Grinkevičius. – Nieko blogo dėl kavinės pergolėje nebūtų, jei nebūtų suveltos patalpų nuomos konkurso sąlygos. Reikia išsiaiškinti.“