Nors žiemos šventės kasdien vis labiau tolsta į atmintį, tačiau yra žmonių vis dar gyvenančių didžiųjų švenčių nuotaikomis. Jas šią savaitę trumpam priminė ir rajono savivaldybėje vykęs konkurso „Gražiau­siai papuoštas pastatas“ nugalėtojų pagerbimo renginys.

Vainotiškietei Ingai Dmukauskienei malonu buvo atsiimti prizą iš rajono mero Sauliaus Grinkevičiaus rankų už gražiai papuoštus namus.

Vainotiškietei Ingai Dmukauskienei malonu buvo atsiimti prizą iš rajono mero Sauliaus Grinkevičiaus rankų už gražiai papuoštus namus.

Jau daugiau kaip dešimt metų rengiamas konkursas skatina kraštiečius kuo jaukiau ir šventiškiau pasitikti Šventas Kalėdas ir Naujuosius metus. Pasak konkurso nugalėtojus sveikinusio rajono mero Sauliaus Grinkevičiaus, kraštiečiai turi labai lakią fantaziją ir savo namus bei darbo aplinką puošia itin išradingai bei skoningai: „Grožio niekada nebus per daug. Šis konkursas labai graži tradicija. Ją būtina tęsti, nes pasipuošus ir šventės įgauna visai kitokią prasmę. Labai smagu, kad atsiranda vis daugiau žmonių, norinčių pasidalinti gėriu bei grožiu su kitais. Linkiu, kad ateityje žiemą papuoštų namų būtų dar daugiau.“
Gražiausiai papuoštais pastatais kaimiškosiose seniūnijose pripažinti – individualus namas Vainotiškių g. 8, Vainotiškių k., Dotnuvos sen. (savininkai Inga ir Dalius Dmukauskai); įmonės pastatas – Tilto g. 2B, Dotnuvos mstl. (UAB „Dotnuvos projektai“); biudžetinės įstaigos pastatas – Karių a. 3, Josvainių mstl. (Josvainių kultūros centras).
Gražiausiai papuoštais pastatais Kėdainių mieste išrinkti – indivi­dualus namas Paparčių g. 28 (savininkė Vitalija Kanišauskienė); įmonės pastatas – Senoji g. 16 (viešbutis-restoranas „Smilga“); biudžetinės įstaigos pastatas – Didžioji g. 62 (Šviesioji gimnazija).
Komisija papildomai išrinko gražiai papuoštus pastatus rajone: Parko g. 6, Vilainių k. (Vilainių seniūnijos administracinis pastatas); Liepų g. 2, Pavermenio k. (Truskavos seniūnijos administracinis pastatas); J. Juškytės g. 26, Pernaravos mstl. (Pernaravos seniūnijos administracinis pastatas).
Vainotiškietės Ingos Dmukauskienės teigimu, jų šeima visada svajojo, kad turėdami nuosavą namą jį būtinai išpuoštų per šventes kaip pasakų namelį. „Kai prieš dvejus metus įsigijome namą, tai ir pradėjome jį gražinti. Tai išsipildžiusi mūsų šeimos svajonė. Vyras rūpinosi šviesos girliandomis, mes su dukra pynėme vainikus ir juos puošėme. Darbo turėjome visi, tačiau džiaugsmo jį pabaigus tikrai netrūko, nes suteikėme gerų emocijų ne tik sau, bet ir aplinkiniams. Mūsų kaimas puošiasi, o kitąmet, tikimės, bus dar gražesnis“, – sakė I. Dmukauskienė.
Josvainių kultūros centro direktorė Inga Mikusievičienė pasidžiaugė, kad pagrindinę miestelio kultūros įstaigą savo rankų darbo puošmenomis puošė pačios josvainietės: „Mes puošybai paaukojome ne vieną vakarą – iš tuščių plastikinių butelių darėme papuošimus ir jais gražinome savo kultūros centrą. Rezultatas pranoko lūkesčius. Kadangi išmonės nestokojame, tai miestelį žadame gražinti visus metus.“
Kėdainiečiai Vitalija ir Juozas Kanišauskai šio konkurso nugalėtojais tapo jau ne pirmą kartą: „Tiesiog norime gyventi gražiau ir įdomiau. Stengiamės prisidėti prie pakilios šventinės nuotaikos kūrimo, o mūsų pastangos vis lieka pastebėtos.“

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.