Pasaulyje vis labiau plintant koronavirusui, baimė susirgti apėmė ir kėdainiečius. Antradienį ir trečiadienio rytą miesto vaistinėse nebebuvo nė vienos apsauginės kaukės, iš lentynų dingo ir rankas dezinfekuojantys skysčiai.


Apėmusi baimė

Dešimt centų kainavusios medicininės kaukės išpirktos visame mieste, o vaistininkai sako, kad gauti jų artimiausiu metu neplanuoja. Taip pat trečiadienio rytą paaiškėjo, kad kėdainiečiai jau baigia išpirkti ir rankas dezinfekuojančio skysčio atsargas.

Jų likučių dar buvo galima rasti tik kai kurių didžiųjų prekybos tinklų ir kosmetikos parduotuvėse bei „Kaštonų“ vaistinėje. Tačiau ir čia dezinfekuojantys skysčiai, kurių kaina svyruoja nuo 99 centų iki 3,5 eurų, tirpte tirpo.

„Kėdainiečius apėmusi baimė. Vakar ir šiandien nuo pat ryto jie ieško kaukių ir dezinfekuojančių skysčių. Tenka aiškinti, kad apsauginės kaukės nuo koronaviruso neapsaugo, kad rankas muilu reikia plauti 20 sekundžių“, – „Kėdainių mugei” sakė vaistinių darbuotojai.

Išplatino pranešimą

Vakar Lietuvos vaistinių asociacija išplatino pranešimą, kad vaistinėse baigėsi apsauginės kaukės.

Lietuvos vaistinės jau kurį laiką parduoda didesnius nei įprasta medicininių kaukių kiekius, o naujų kaukių pristatymas stringa, gaunami mažesni nei reikiama kiekiai.

Lietuvos vaistinių asociacija skelbia, kad vaistinėse apsauginės kaukės yra išparduotos, o likę likučiai gali pasibaigti bet kuriuo metu. Tačiau primenama, kad apsauginės kaukės, kokios pardavinėjamos vaistinėse, nuo koronaviruso neapsaugo.


„Būkime sąmoningi ir budrūs, medicininės kaukės rekomenduojamos pacientams, kurie kosėja ir čiaudi, kad sulaikytų su lašeliais viruso plitimą aplinkoje. Atkreipiame dėmesį, kad medicininės kaukės viruso nesulaiko ir tuo pačiu neapsaugo nuo užsikrėtimo, jei yra artimas kontaktas“, – Sveikatos apsaugos ministerijos puslapyje esančią informaciją cituoja Lietuvos vaistinių asociacijos vadovė Dangutė Mikutienė.

Pasak jos, vaistinės gauna daugybę klausimų, kuriose vaistinėse galima rasti apsauginių kaukių, tačiau jų kiekis prekyboje labai nedidelis. Kai kuriuose tinkluose likę keletas tūkstančių vienetų.

„Dėl situacijos pasaulyje medicininių kaukių tiekėjai įmonėms įteikę oficialius dokumentus, nurodančius, kad kaukių tiekimas ne Kinijos rinkai sustabdomas. Ši padėtis yra visoje Europoje. Atsakyti, kada tiekimas bus atnaujintas, kol kas negalime. Užtikriname, kad vaistinės deda visas pastangas, kad medicininių kaukių vaistinėse vėl būtų“, – sako asociacijos vadovė.

Panašios naujienos