Praėjusį ketvirtadienį Janinos Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje vyko tarptautinės parodos „Dovanoti darbai“ atidarymas. Renginys buvo organizuojamas kartu su Kėdainių rajono savivaldybe ir skirtas JAV ambasados švenčiamam nenutrūkusių JAV ir Lietuvos diplomatinių santykių 100 metų jubiliejui paminėti. Atvykstant į renginį buvo siūloma laikytis aprangos kodo: balta, mėlyna, raudona.

Janinos Monkutės-Marks muziejaus-galerijos direktorė Dalia Minkevičienė-Jazdauskienė teigė, jog paprastai ,,Dovanotų darbų“ parodų atidarymai nerengiami, tačiau minint JAV ir Lietuvos diplomatinių santykių 100-metį toks renginys surengtas.

J. Monkutės-Marks muziejus-galerija, praėjusiais metais minėjęs 20-metį, yra tarsi mažoji Amerikos ambasada Kėdainiuose. Savo vardo muziejų-galeriją įsteigusi Lietuvos išeivė, mūsų kraštietė menininkė Janina Monkutė-Marks gyveno Čikagoje (JAV).

Takumi Ushio „Raudona saulė“ (Japonija).

Parodoje eksponuojami iš 24 pasaulio šalių dovanoti meno kūriniai – iš viso 142 darbai, tiek pat ir skirtingų autorių. Darbų autoriai iš daugelio pasaulio šalių – JAV, Azijos, Europos, iš jų ir Lietuvos bei Kėdainių. Tai tapybos, tekstilės, keramikos bei kita technika atlikti darbai.

Šalia meno kūrėjų darbų iš įvairių pasaulio šalių eksponuojami ir kėdainiečių – Viačeslavo Čerenkovo bei Leokadijos Mockienės – tapybos darbai.

Parodos atidarymo metu sutikta kėdainietė tautodailininkė Leokadija Mockienė paklausta, kaip ji jaučiasi parodoje matydama savo darbą, atsakė: ,,Labai džiaugiuosi parodoje išvydusi savo darbą. Prieš keletą metų čia eksponavau savo darbus, o vieną iš darbų padovanojau galerijai. Tai aliejine tapyba atliktas tapybos darbas ,,Žiedai“.

Ta proga šalia muziejaus-galerijos esančiame parke pasodintas Draugystės ąžuolas. Muzikos mokyklos mokytojai Vitalis Vidikas ir Edvinas Šablevičius susirinkusiems dovanojo muzikinius kūrinius.

„Dovanotų darbų“ paroda veiks iki rugsėjo 11 d.

A. Raicevičienės nuotraukos

Titulinė nuotrauka: Muziejaus narės Nijolė (iš kairės) ir Gražina. Tautodailininkė Leokadija Mockienė prie savo tapybos darbo.

Panašios naujienos