Jau šį savaitgalį, liepos 2-3 d., pajūryje startuos antrasis Lietuvos 3×3 krepšinio lygos turas. Pirmasis iš trijų turo etapas vyks išskirtinėje lokacijoje – Palangoje, prie miesto simboliu tapusio tilto, visai šalia Baltijos jūros pakrantės.

3×3 lygoje dalyvaujanti „Kėdainių“ komanda paprašė Kėdainių savivaldybės dvidešimties tūkstančių eurų paramos.

Sekmadienio „PRO“ grupės kovose dalyvavimu garantuotos aštuonios komandos: „Rivile“, „Trakai GEALAN“, „Ukraine-Kelts“, „GP-Ramibele“, „Sūduva-Mantinga“, „VDU“, „Palanga“ ir „BC JP“. Prie šių ekipų prisijungs keturios geriausios „ELITO“ grupės komandos, kurios dėl šios privilegijos varžysis šeštadienį.

Permainos ekipų sudėtyse

Registracija į „ELITO“ grupės kovas pasibaigs šiandien. Būtent šios varžybos yra palankiausias būdas pradėti savo kelią trijulių krepšinio šlovės olimpo link. Prieš prasidedant antrajam turui, kurį sudarys du atrankiniai ir vienas finalinis etapai, pirmajame ture rungtyniavusios komandos turi teisę keisti sudėtis, kuriomis rėmėsi prieš tai. Galimi ir žaidėjų perėjimai tarp skirtingų komandų.

Kėdainiečių startas pirmajame etape

Pirmasis turas 3×3 krepšinio lygoje pažėrė staigmenų – didžiausia iš jų galima įvardinti itin sėkmingą „Kėdainių“ ekipos pasirodymą. Kėdainiečiai per pirmuosius du etapus sugebėjo iškopti į „PRO“ grupės kovas, o antrajame etape triumfavo ir šioje grupėje. Finalinėse pirmojo turo varžybose „Kėdainiai“ nužygiavo iki finalo, kuriame nusileido „VDU“ ekipai.

Šiandien Kėdainių rajono savivaldybės taryba svarstys dėl 20 000 eurų paramos skyrimo „Kėdainių“ komandai.

Prancūzijoje dalyvaus 3 lietuvių komandos

Sėkmingas pasirodymas kėdainiečiams leido išsikovoti teisę dalyvauti „Poitiers Challenger“ turnyre liepos 1-2 d. Prancūzijoje. Lietuviškų komandų desantas šiame turnyre bus gausus, kadangi jame varžysis ir Šakių „Gulbelė“ bei Marijampolės „Sūduva-Mantinga“.

Į turnyrą Prancūzijoje išvyko: (iš kairės) A. Kelmelis, L. Danielius, M. Kuprijanovas ir Rokas Ūzas. (Kėdainiai 3×3 feisbuko nuotr.)

Lyderiai – VDU

„VDU“ komandai, kuri laimėjo tiek pirmąjį, tiek finalinį pirmojo turo etapus, atstovavo eilė aukšto lygio krepšininkų, praeityje ir dabar rungtyniaujančių Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) – Justinas Ramanauskas, Ernestas Sederevičius, Rokas Stankevičius, Tomas Zdanavičius ir Vitalijus Kozys.

„Džiaugiamės, kad pirmasis turas pasibaigė labai sklandžiai, su stipriomis komandomis ir aktyviu dalyvavimu, – sakė lygos prezidentas Jonas Okunis. – Galime džiaugtis ir visais nacionaliniais Lietuvos pasiekimais, kurie vainikuoja tą pirmą etapą. Antrajame etape laukiame ne ką mažesnių kovų. Laikotarpis bus tikrai intensyvus ir tikimės, kad geriausi žaidėjai ir geriausios komandos suderins dalyvavimus tarptautiniuose turnyruose su savaitgalinėmis kovomis, kurios vyks Palangoje, Gargžduose ir Panevėžyje.“

„Rivilėje” – pasaulio vicečempionas

Vis tik šįkart iki šiol dominavusiems „VDU“ vyrukams didžiulę konkurenciją turėtų sudaryti Vilniaus „Rivile“ su praėjusią savaitę pasaulio vicečempionu tapusiu Ignu Vaitkumi priešakyje. Šalia sidabro medalio Lietuvos rinktinės lyderis buvo įvertintas ir individualiai – išrinktas į simbolinę pirmenybių ekipą. Elitiniam pasaulio 3×3 žaidėjui kompaniją kvartete palaikys Ignas Razutis, Ignas Labutis ir Vytautas Šulskis.

Kas toliau?

Antrojo turo antrasis etapas, vyksiantis liepos 9-10 d. Gargžduose, bus išskirtinis tuo, kad šio etapo „PRO“ grupės nugalėtojams atiteks bilietas į „Lipik Challenger“ turnyrą. Šios prestižinės varžybos organizuojamos liepos 22-23 d. Kroatijoje.

Antrojo turo laimėtojų vardas spręsis liepos 23-24 d. Panevėžyje. Šiame turnyre triumfavusi ekipa bus apdovanota kelialapiu į FIBA Pasaulio turo etapą – „Lausanne Masters“ turnyrą, kuris vyks rugpjūčio 19-20 d. Šveicarijoje.

Visas sekmadienio kovas galėsite stebėti per naujos kartos televiziją Go3. „ELITO“ kovas tiesiogiai matysite feisbuko „3×3 krepšinio asociacija“ ir „LTU Basketball“ paskyrose.

Trečiasis trijulių krepšinio lygos turas taip pat vyks trimis etapais – jie vyks Šakiuose, Marijampolėje ir Kaune.

Šaltinis: LKF

Pirmame ture Kėdainiams atstovavo: (nuotraukoje iš kairės) Arminas Kelmelis, Povilas Dambrauskas, Laurynas Danielius ir Medas Kuprijanovas. (3×3 asociacija nuotr.)

Panašios naujienos