Preliminariais duomenimis, pakartotinė apklausa dėl Dotnuvos seniūnijos administracijos perkėlimo į Akademiją vėl neįvyko. 

Apklausoje dėl seniūnijos administracijos perkėlimo buvo akademiškiai, kurie norėtų, kad seniūnija iš Dotnuvos būtų perkelta į Akademijos miestelį.

Apklausoje dėl seniūnijos administracijos perkėlimo buvo akademiškiai, kurie norėtų, kad seniūnija iš Dotnuvos būtų perkelta į Akademijos miestelį.

Rajono savivaldybės Bendrojo skyriaus vedėjo Egidijaus Grigaičio teigimu, kad apklausa būtų įvykusi šįkart pritrūko 22 gyventojų nuomonės. „Apklausa laikoma įvykusia tuomet, kai nuomones išsako 15 procentų visų turinčiųjų teisę atiduoti savo balsą savivaldos rinkimuose. Šiuo atveju reikėjo bent 606 dalyvavusiųjų apklausoje, kad ji būtų laikoma įvykusi. Tačiau į apklausą atėjo 584 seniūnijos gyventojai. Iš jų, preliminariais duomenimis, už permainas pasisakė 539 asmenys, prieš – 45“, – sekmadienio apklausos duomenis įvardijo E. Grigaitis.
Apklausos vykdytojų teigimu, aktyvesni buvo tie gyventojai, kurie norėjo, kad seniūnijos administracija būtų perkelta iš Dotnuvos į Akademiją.
Beje, ši apklausa minėtu klausimu jau ne pirmoji. Maždaug prieš metus akademiškiai buvo inicijavę analogišką apklausą. Tada irgi pritrūko gyventojų aktyvumo, kad apklausa būtų įvykusi. Pernai trūko 49 balsų.
Apklausą jau antrą kartą prašė surengti aktyvūs akademiškiai, norėdami ne tik, jų manymu, patogumo visiems seniūnijos gyventojams, bet ir bandydami išsaugoti buvusios Akademijos pradinės mokyklos pastatą, kuris yra kultūros paveldo vertybių sąraše ir jau kuris laikas stovi tuščias.
„Iniciatyvinė grupė įsitikinusi, kad svarbiausias tokio žingsnio motyvas – noras išsaugoti unikalų į kultūros vertybių sąrašą įtrauktą pastatą. Jei jis liks tuščias, tikrai bus pasmerktas sunykti. O mes turime minčių įgyvendinti projektą, pagal kurį tame pastate atsirastų ne tik vietos seniūnijai, bet ir informaciniam centrui, kuris dirbtų trimis kryptimis. Norėtume plėtoti mokslo, kultūros paveldo ir sporto sritis. Taip pat norėtume įsirengti salytę, kurioje vyktų įvairūs renginiai. O kadangi prie pastato yra vietos, tai ten turime svajonių įrengti prekyvietę vietiniams žmonėms.
Mūsų manymu, seniūnijos centras Akademijoje būtų perspektyvesnis negu Dotnuvoje. Dabar su seniūnija žmonėms sunku susisiekti, nes autobusų sustojimas nuo jos gana toli, tad seniems žmonėms komplikuota vykti tvarkyti reikalų“, – savo nuomonę dėstė Akademijos bendruomenės centro vadovas Algimantas Paplauskas.
Apklausos duomenys, net jei ji būtų įvykusi, būtų tik patariamojo pobūdžio. Seniūnijos likimą bet kokiu atveju spręstų rajono Taryba.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.