Šią savaitę pajiesliškiai pradėjo išskirtinai – iškilmingai buvo atidaryti ir pašventinti dveji bendruomenės namai – maždaug pusantrų metų tvarkytas daugiafunkcis centras ir bendruomenės namai. 

Bendruomenės iniciatyva Pajieslyje sutvarkytas buvęs pašto pastatas.

Bendruomenės iniciatyva Pajieslyje sutvarkytas buvęs pašto pastatas.

Tokio įvykio atokaus kaimo gyventojams ypač pavydi tų kaimų gyventojai, kurie neturiu nė vienų namų. Be savo pastogės rajone kol kas gyvuoja Kampų bendruomenė, seniūnijoje glaudžiasi dotnuviškiai, kultūros namuose vietos randa akademiškiai ir Kunionių gyventojai.
Kaip atsitiko, kad Pajieslyje duris atvėrė net dveji namai? Pasak bendruomenės pirmininkės Irenos Milerienės, pirmiausia buvo pradėtas tvarkyti bendruomenės namelis, kurį kaimo gyventojai, gerokai nugyventą ir sukrypusį, nupirko užsidarius paštui. „Mes turime gana veiklią bendruomenę, tad nutarėme, kad reikia namų – žmonės juk nori susirinkti, pabūti kartu, pasilinksminti. Pasinaudoję Vietos veiklos grupės strateginio plano lėšomis parengėme projektą ir pradėjome buvusio pašto renovaciją. Namo remontui gavome apie 113 tūkstančių litų, o aplinkos sutvarkymui panaudojome per trisdešimt tūkstančių litų.
Kai pradėjome tvarkyti savo namelį, sužinojome, jog rajono valdžia yra numačiusi mūsų kaimo buvusioje mokykloje kurti daugiafunkcį centrą su mokyklos skyriumi, darželio grupe, biblioteka, salėmis, skalbykla ir dušu“, – naujienomis dalijosi I. Milerienė.

Daugiafunkciame centre pajiesliškiai turės mokyklą, darželį, biblioteką, kultūros kabinetą, skalbyklą, dušą, salę ir kitų patalpų.

Daugiafunkciame centre pajiesliškiai turės mokyklą, darželį, biblioteką, kultūros kabinetą, skalbyklą, dušą, salę ir kitų patalpų.

Pajieslio kaime gyvena apie 200 gyventojų, o su aplinkiniais kaimais skaičius išauga kiek daugiau negu dvigubai.
Patys pajiesliškiai sako laukę naujųjų namų. „Jaukių namų visiems reikia. Kad turėsime kur susiburti, labai šaunu. Tik reikės galvoti, kur kokius renginius organizuosime“, – sakė į daugiafunkcio centro atidarymą atėjusios kaimo moterys. Kai kurie kaimo gyventojai išsakė nuomonę, kad vietoj vieno pastato buvo galima įrengti žaidimų aikštelių vaikams: „Turime gana nemažai vaikų ir jaunimo. Būtų gerai, jei jiems atsirastų veiklos ir užsiėmimų.“
Daugiafunkcis centras Pajieslyje įkurtas panaudojus Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramą. Bendras projekto biudžetas – daugiau nei 1 mln. litų, iš jų europinės paramos lėšos – 765,0 tūkst. litų, Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto lėšos – 248,3 tūkst. litų.
Naujojo centro gyvavimu ir veikla rūpinsis Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazija. Jos vadovas Alanas Magyla įsitikinęs, kad centro atidarymas pagerins pajiesliškių ir aplinkinių kaimų žmonių gyvenimus: „Čia bus gausu įvairių paslaugų. Turime vilties, kad centre jauku bus ne tik besimokantiems vaikams, bet ir jų tėveliams ir seneliams.“

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.