Europos futbolo čempionatas yra bene svarbiausias pastarųjų dviejų metų sporto įvykis visame pasaulyje. Ta proga šiame tekste aptarsime keletą pajėgiausių turnyro komandų. Jas vertinsime tik pagal vieną kriterijų – komandos sudėtį.

Pasaulio čempionė Prancūzija

Prancūzijos futbolas paskutiniu metu išties išgyvena aukso amžių. Ne vienas analitikas pastebi, kad ši komanda savo sudėtimi lenkia visas pagrindines persekiotojas. Be to, prancūzai rodo ir tiesiog nuostabų žaidimą, prieš penkerius metus jie suklupo Europos čempionato finale, o prieš trejus metus virš savo galvų kėlė pasaulio čempionų taurę.

Didžiausios komandos žvaigždės yra Kylianas Mbappe ir Paulis Pogba. Įprastai prancūzams šiek tiek stigdavo gero vidurio puolėjo ir pagrindinę rolę šioje vietoje užimdavo Olivier Giroud, tačiau dabar situacija pasikeitė, kadangi po septynerių metų pertraukos į komandą sugrįžo Karimas Benzema. Madrido „Real“ vedlys vienareikšmiškai yra vienas geriausių cento puolėjų visame pasaulyje.

Prancūzus galima mėgti, galima ne, tačiau teigti, jog ši komanda nėra kone rimčiausia pretendentė į titulą būtų tikrai sudėtinga. Euro 2020 statymai prancūzams palankūs.

Anglija – galbūt futbolas grįš namo?

Anglijos rinktinės fanai kiekvieną čempionatą šventai tiki, jog futbolo tėvynė pagaliau sugrąžins trofėjų namo. Tačiau ilgus metus šios viltys buvo tikrai nieko vertos. Tačiau panašu, kad paskutiniu metu situacija ima keistis. Jau pasaulio čempionate, kur anglai ėjo iki pusfinalio, pamatėme, kad ši komanda yra verta dėmesio.

Ryškiausia žvaigždė Anglijos rinktinėje yra Harry Kane iš „Tottenham“ klubo, bet iš esmės komanda gali pasigirti solidžia ir gana lygia sudėtimi. Verta paminėti, kad iš dviejų stipriausių pastarojo metų Anglijos „Premier“ lygos komandų – „Manchester City“ ir „Manchester United“ sudėčių, Anglijos rinktinėje yra net po keturis žaidėjus.

Nors anglai turi gana gerą puolimo arsenalą, tačiau pasak komandos trenerio trofėjų gali atnešti nebent nuostabi gynyba. Bent jau atrankos varžybose anglai gynėsi tikrai labai gerai. Europos futbolo cempionato lazybos sulaukia labai daug statymų už anglus.

Belgai ir vėl laukia savo šanso

Prieš dešimt metų būtume nustebę, kad Belgijos rinktinė yra laikoma viena rimčiausių pretendenčių į europinius ir pasaulinius trofėjus. Visgi, situacija greitai keičiasi ir dabar belgai tikrai laikomi labai rimtais favoritais Europos čempionate.

Ši komanda turi savo didįjį trejetą, kuris savo jaunystėje kartu žaidė ir Londono „Chelsea“ – tai saugai Edenas Hazardas ir Kevinas De Bruyne ir vidurio puolėjas Romelu Lukaku. Dabar tai jau labai ryškios žvaigždės, tačiau laikas bėga ir daugybė analitikų pastebi, kad tai gali būti bene paskutinis šios trijulės šansas iškovoti labai rimtą titulą.

Dar vienas dalykas, kuris belgams gali pakišti koją – traumos. Pagrindinės komandos žvaigždės atvyko po ilgų ir alinančių sezonų. O K. De Bruyne Čempionų lygos finale dar ir susilaužė nosį. Nepaisant to, šiai komandai belieka palinkėti didžiausios sėkmės. Vienaip ar kitaip Belgijos rinktinė tiesiog negali nežavėti.

Titulą ginantys portugalai

Ironiška, bet prieš penkerius metus, kai Cristiano Ronaldo ir Portugalijos rinktinė iškovojo Europos čempionato trofėjų, tai buvo didelė sensacija. Dabar portugalai titulo turbūt nelaimės, bet į šį čempionatą komanda atsivežė ženkliai geresnę sudėtį, nei turėjo prieš penkerius metus.

Tą pripažįsta ir patys portugalų futbolininkai, kurie sau kelia pačius aukščiausius tikslus.

Nors ir yra tikras veteranas, bet C. Ronaldo vis dar yra šios komandos žvaigždė numeris vienas. Pagrindiniai jo talkininkai – saugai Bruno Fernandesas ir Bernando Silva.

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.