Lietuvos gyventojai nuo 2024 m. sausio 1 d. iki gegužės 2 d. privalo deklaruoti 2023 m. gautas pajamas ir turėtą turtą.

Šiuo metu savo metines pajamas jau yra deklaravę 441 tūkst. asmenų, teigia Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) viršininkės pavaduotojas Martynas Endrijaitis.

Didžioji dalis iš jų – 323,6 tūkst. deklaravo GPM permoką, tuo metu 78,5 tūkst. asmenų turės primokėti, o likusieji 39 tūkst. pateikė „nulines deklaracijas“.

„Gyventojai pajamų deklaracijas aktyviai teikia jau dabar. Šios dienos duomenimis, pajamas deklaravo apie 441 tūkst. asmenų“, – Eltą informavo M. Endrijaitis.

„Šios dienos duomenimis 78,5 tūkst. gyventojų deklaravo 21,5 mln. eurų mokėtino GPM, o dar 323,6 tūkst. gyventojų deklaravo 145,6 mln. eurų GPM permokos“, – paminėjo jis.  

Anot VMI viršininkės pavaduotojo, didžioji dalis gyventojų neprivalo skubintis pateikdami deklaracijas, kadangi jiems priklauso tik permokų sugrąžinimas, kuris tęsis iki liepos 31 d.

Visgi, jis priminė, kad privalantys deklaruoti pajamas gyventojai tai turi padaryti iki gegužės 2 d.

„Atkreipiame dėmesį, kad šiuo metu didžiausią deklaracijų kiekį pateikia tie gyventojai, kurie nori susigrąžinti permokas, tačiau jiems skubėti nebūtina – permokos gali būti grąžinamos pajamas deklaravus ir po termino. Pajamų mokesčio permokos gyventojams tradiciškai bus pervestos iki liepos 31 d. Svarbiausia, kad pajamų deklaracijas iki gegužės 2 d. pateiktų tie gyventojai, kuriems deklaruoti pajamas yra privaloma“, – pridūrė jis.

Nors anksčiau VMI yra įspėjusi, kad dalies gyventojų duomenys dar turi būti patikslinti, M. Endrijaitis patikina, jog šiuo metu beveik visa aktuali informacija apie gyventojų uždirbtas pajamas ir patirtas išlaidas jau surinkta. Tuo pat metu, anot jo, deklaruodami pajamas gyventojai vis tiek turėtų patikrinti ar pateikta informacija yra teisinga.

„VMI jau yra gavusi ir perkėlusi praktiškai visą informaciją apie pernai gyventojams išmokėtas išmokas ir jų patirtas išlaidas. Visgi, klientai, kurie nori pateikti deklaraciją, kaip ir kasmet turėtų pirmiausiai įsitikinti, kad apie jų gautas pajamas ir išlaidas VMI jau turi visą informaciją ir tik tada teikti deklaraciją, antraip ją reikės tikslinti“, – aiškino jis.

ELTA

(„K. m.” archyvo nuotr.)

Panašios naujienos