Nuo š. m. rugpjūčio mėn. dalyje Lietuvos savivaldybių pradėta teikti nauja paslauga – pacientų pavėžėjimas. Šiame pilotiniame projekte dalyvaus ir mūsų rajono savivaldybė.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, pavėžėjimo paslauga vyks trimis etapais. Pirmame pavėžėjimo etape, kuris prasidėjo nuo rugpjūčio, paslaugos teikiamos 20-yje savivaldybių tiems pacientams, kuriems reikia atlikti hemodializę ar transplantaciją.

Antrasis paslaugų teikimo etapas, kuriame jau dalyvaus ir Kėdainių rajono savivaldybė, startuos nuo spalio 1 d. Jo metu pavėžėjimo paslauga galės naudotis gyventojai, kurie yra vyresni nei 75-erių metų amžiaus ir yra socialiai pažeidžiami. Trečias etapas startuoja nuo lapkričio 1 d. ir į jį bus įtraukti neįgalieji.

Kėdainių rajone pavėžėjimo paslaugą minėtiems asmenims teiks Kėdainių bendruomenės socialinis centras. Kaip teigė šio centro direktorė Rūta Kaupienė, dabar vyksta pasiruošimo šiam pilotiniam projektui darbai. Dalyvaujama mokymuose, vykdomi viešieji pirkimai būtinai įrangai pirkti, nes iškvietimus registruosiančiam operatoriui bus reikalingas ir telefonas, ir kompiuteris.

Planuojama, kad Kėdainių rajone asmenims, kurie negali savarankiškai vykti į/iš gydymo įstaigas bei yra socialiai pažeidžiami, bus teikiamos nespecializuoto pavėžėjimo paslaugos tiek vykstant į gydymo įstaigas, tiek iš jų grįžtant namo.

„Visą detalią informaciją, kokia tvarka bus vykdomas pacientų pavėžėjimas mūsų rajone, kokiu būdu galės būti užsakoma ši paslauga ir kas galės ja naudotis, mes pateiksime rugsėjo mėnesį“, – teigia R. Kaupienė.

Kaip skelbia Sveikatos apsaugos ministerija, bandomasis pacientų pavėžėjimo projektas tęsis iki kitų metų liepos 1 d. Apibendrinus duomenis bus sprendžiama dėl paslaugos plėtros visos valstybės mastu.

Panašios naujienos