Nuo šios savaitės pacientai naudojasi atskirais įėjimais į Kėdainių ligoninės konsultacinę polikliniką ir Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centrą (PSPC).
Pas šeimos gydytojus žmonės įleidžiami pro pagrindinį Kėdainių PSPC įėjimą. Palaukti galima uždarame vestibiulyje, kuriame yra kėdės.
Tuo tarpu ligoninės Konsultacinės poliklinikos pacientai, kuriems reikia gydytojų specialistų konsultacijos, naudojasi kitu įėjimu. Jie įleidžiami pro dantų gydymo skyriaus ir administracinio korpuso duris. Link jų veda nuorodos.
Pacientai į vidų įleidžiami likus ne daugiau kaip 10 minučių iki paskirtos konsultacijos laiko. Todėl autobusu anksčiau atvažiavę Konsultacinės poliklinikos pacientai gali laukti specialiai pastatytoje palapinėje, kurioje saugiu atstumu sustatytos kėdės.
Pasak Kėdainių ligoninės direktoriaus Stasio Skaumino, neįgalūs ir senyvi žmonės, kurie negali užlipti laiptais, ir toliau gali naudotis nuovaža, įrengta prie įėjimo į PSPC. Juos į vidų įleis Pirminio sveikatos priežiūros centro darbuotojai.
„Dabartinėje situacijoje sprendimas yra toks. Pro atskirtus įėjimus nesusidarys grūstys, bus patogiau laukti“, – sakė ligoninės direktorius.
Taip pat bus mažesnė užsikrėtimo koronavirusu rizika.
Pacientų srautai išskirstyti todėl, kad savaitės viduryje, Sveikatos apsaugos ministerijai paraginus šeimos gydytojų paslaugas teikti kontaktiniu būdu, Kėdainių PSPC padaugėjo apsilankančių žmonių.
Pasak Kėdainių PSPC direktorės Audronės Rimkevičienės, iš ministerijos pozicijos aišku, kad nuotolinių paslaugų mažinimas neišvengiamas. Vis tik ji prašo pacientų įvertinti kontaktinės konsultacijos poreikį ir, jei ji nebūtina, o reikia pratęsti kompensuojamuosius vaistus, kreiptis nuotoliniu būdu.
„Visiškai pritariu tam, kad pirma konsultacija ūmaus susirgimo metu turi būti kontaktinė. Ir gydytojo apžiūra, ir tyrimai, ir diagnozė turėtų atsirasti jei ne tą pačią dieną, tai bent kitos dienos rytą, gavus visų tyrimų atsakymus. Tada tikrai gydymas bus efektyvesnis“, – sakė A. Rimkevičienė.
Vis tik įstaigoje suskaičiuota, kad didžioji dalis nuotolinių konsultacijų yra kompensuojamųjų vaistų išrašymas, dėl to, nesant naujų negalavimų, nepablogėjus savijautai, gydytojai gali konsultuoti ir vaistus išrašyti nuotoliniu būdu.