„Kol kas tokio susidomėjimo eglutėmis, koks buvo pernai nesulaukėme. Matyt, sniego nebuvimas kraštiečiams nesukuria šventinės nuotaikos ir eglučių puošti kėdainiečiai neskuba“, – sakė Kėdainių miškų urėdijos medelyno viršininkė Inga Rylienė.

Kėdainių medelynas kraštiečiams paruošė ir Kalėdoms įsigyti siūlo apie 200 eglučių vazonuose.

Kėdainių medelynas kraštiečiams paruošė ir Kalėdoms įsigyti siūlo apie 200 eglučių vazonuose.

Miškininkai jau nuo gruodžio pradžios laukia eglučių pirkėjų, tačiau kol kas negali pasigirti itin dideliu susidomėjimu. Pasak I. Rylienės, šįmet paruošta parduoti tiek pat eglučių kiek ir praėjusiais metais. Pirkėjų laukia apie 200 medelių vazonuose ir apie 2000 nukirstų žaliaskarių.
Eglutės parduoti jau paruoštos, tačiau šįmet kai kurios jų bus kiek brangesnės negu pernai.
„Kai kurių eglučių kaina lieka tokia pati, o brangiau parduosime tik nukirstas eglutes ir šakas. Nukirstos paprastos eglutės, kurių aukštis iki metro, kainuos po 12 litų, pernai jos kainavo 10 litų. Brangiau teks mokėti ir už gana populiarias šakas. Šįmet jos kainuos pusantro arba tris litus. Pernai visas šakas pardavinėjome už simbolinį litą. Tačiau dvimetrinių dygiųjų eglių kaina šįmet mažėja – jos kainuos po 28 litus, o pernai jos buvo pora litų brangesnės“, – sakė I. Rylienė.
Paprastosios iki 60 centimetrų aukščio eglutės vazonuose kainuoja 8 litus, dvigubai brangiau kainuoja dvigubai aukštesnės paprastosios eglės vazonuose.
Iki metro aukščio išaugusi dygioji eglė ir paprastoji pušis vazone kainuoja 16 litų. Tokių tik pusantro metro aukščio siekiančių medelių kainos tokios pat kaip ir pernykštės – 25 litai.
Vazonuose parduodamas eglutes miškininkai augina specialiai, o tas kurias parduoda nukirstas atveža ne tik iš specialiai auginamų eglučių plantacijų, bet ir iš pagriovių, elektros perdavimo linijų trasų.
Medelyno darbuotojai pirkėjų laukia ne tik darbo dienomis, bet ir savaitgaliais. Tiek gruodžio 13-ąją, 14-ąją, 20-ąją, 21-ąją ir Kūčių dieną eglutėmis medelyne bus prekiaujama nuo 9 iki 15 valandos. „Norime, kad kėdainiečiai pasipuoštų eglutes ir į jų namus kuo greičiau ateitų kalėdinė dvasia. Sulaukime švenčių sveiki, stiprūs ir laimingi“, – geros nuotaikos visiems linkėjo medelyno viršininkė.
Gamtos saugotojai primena, kad eglutes geriau pirkti prekyvietėse negu savavališkai kirsti miške. Už savavališkai nukirstą eglutę gali tekti sumokėti baudos iki 400 litų.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.