Moderniu LED apšvietimu sužibo atnaujintas Pelėdnagių stadionas. Šis įvykis tapo jo ir šios gyvenvietės viešųjų erdvių rekonstrukcijos pabaiga. Sausio 21-osios vakarą, teškant tirpstančiam sniegui, tvyrant nulinei temperatūrai, keletas pelėdnagiškių kartu su augintiniais arba žingsniuodami su šiaurietiško ėjimo lazdomis, suko ratus aplink ryškiai apšviestą stadioną.

Pamėgo gyventojai

Sausio 21-osios vakarą pirmą kartą modernų apšvietimą įjungęs Pelėdnagių seniūnijos seniūnas Edvinas Pagirskas šypsosi, kad, kaip tyčia, tądien stadione buvo palyginti nedaug žmonių.

„Pelėdnagiškiai labai mėgsta rekonstruotą stadioną, čia nuolat būna įvairaus amžiaus žmonių, vieni sportuoja, kiti vaikštinėja, treti atvyksta su augintiniais. Stadionas traukia vaikus ir jaunimą, besimėgaujančius žiemiškomis pramogomis. Gyvybės čia daug, o šį vakarą, kaip ir kitus bus dar smagiau ir jaukiau, nes šviesiau“, – kalbėjo E. Pagirskas.

Pasak Pelėdnagių seniūno E. Pagirsko, sutvarkius viešąsias erdves priemiestinė gyvenvietė tapo traukos centru. („Kėdainių mugės“ archyvo nuotr.)

Derins poreikius

Seniūnas neslepia, kad visas stadionas ne kiekvieną vakarą bus apšviestas, nes seniūnijai tai brangiai atsietų, modernūs LED šviestuvai bus įjungiami, atsižvelgiant į finansines galimybes ir gyventojų poreikius.

„Tikrai derinsime poreikius ir galimybes. Šįkart išbandėme kaip veikia nauji šviestuvai, apšviečiantys patį stadioną. Džiugu, jog apšvietimo sistema nepavedė, veikia puikiai. Gyventojų patogumui kiekvieną vakarą apšviečiamas takas aplink stadioną, automobilių stovėjimo aikštelė, tačiau ne pats stadionas“, – sakė E. Pagirskas.  

Traukos centras

Pelėdnagių seniūnas džiaugiasi, kad įgyvendinus projektą „Kompleksiškas Pelėdnagių kaimo viešųjų erdvių sutvarkymas“ gyvenvietė labai išgražėjo, joje daug kas buvo atnaujinta, pertvarkyta ir įrengta gyventojų patogumui.

„Smagu, kad priemiestinė Pelėdnagių gyvenvietė tapo traukos centru, į kurį atsikelia vis daugiau gyventojų“, – teigė E. Pagirskas. 

Tarybos narys S. Grinkevičius: „Manau, kad investicijos į Pelėdnagių aplinkos sutvarkymą tikrai atsipirko.“ („Kėdainių mugės“ archyvo nuotr.)

Septyni objektai

Projektas „Kompleksiškas Pelėdnagių kaimo viešųjų erdvių sutvarkymas“ įgyvendintas per pora metų – nuo 2018-ųjų balandžio iki 2020-ųjų sausio. Per tą laiką atnaujintos net septynios šios gyvenvietės viešosios erdvės.

Įgyvendinant projektą Pelėdnagiuose buvo sutvarkyta poilsio ir rekreacinė zona, populiariai vadinama Ašarėnos maudymvietė, atnaujinta veja, pastatyti suoliukai ir šiukšlių dėžės, sutvarkytas aktyvaus laisvalaikio aikštynas – stadionas, pritaikant jį bendruomenės poreikiams, įrengti nauji ir atnaujinti susidėvėję pėsčiųjų takai, perklota automobilių stovėjimo aikštelių danga, įrengtas apšvietimas naujuose pėsčiųjų takuose, poilsio ir rekreacinėje zonoje.

Visas šis didžiulis projektas atsiėjo apie 1 122 800 Eur, iš jų – apie 299 390 Eur skyrė Kėdainių rajono savivaldybė.

Investicijos atsipirko

Pasak Kėdainių rajono tarybos nario, buvusio savivaldybės mero Sauliaus Grinkevičiaus, kurio vadovavimo rajonui metu, parengtas ir pradėtas įgyvendinti šis projektas, tikėtasi, kad atlikti darbai pagerins Pelėdnagių kaimo įvaizdį, gyvenimo kokybę ir padidins investicinį patrauklumą.

„Pelėdnagių stadionas buvo įrengtas sovietmečiu, nuo to laiko čia nebuvo nieko daroma, niekas nevyko, todėl niekas nieko ir neveikė. Viską sutvarkius – įrengus naujus aikštynus, estradą, treniruoklius, sutvarkius maudymvietę, atsiradus dviračių ir pėsčiųjų takams, patogioms automobilių stovėjimo zonoms, gyvenvietė tikrai tapo graži ir patraukli. Manau, kad investicijos į Pelėdnagių aplinkos sutvarkymą tikrai atsipirko“, – sakė S. Grinkevičius.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.