„Dievui, tėvynei, jūrai ir artimui“ – tokiu šūkiu vedini Paaluonio kaime stovyklavo apylinkių jaunuoliai, kurie dalyvavo Lietuvos jūrų skautijos „Divytis“ organizuojamoje kasmetinėje vasaros stovykloje. 

Paaluoniškė Vaida tapo tikra jūrų skaute. Merginos kaklą jau puošia šviesiai mėlynos spalvos kaklaraištis.

Paaluoniškė Vaida tapo tikra jūrų skaute. Merginos kaklą jau puošia šviesiai mėlynos spalvos kaklaraištis.

Penkias dienas trukusiuose mokymuose jaunuoliai susipažino su skautų veikla, išmoko daug naujų įgūdžių, praversiančių gamtoje. Kone kariškos tvarkos laikėsi kiekvienas stovyklos dalyvis – net ir tie, kurie drausme ir paklusnumu nepasižymi.

Skautavimas padeda tapti geresniais žmonėmis
Pasak jūrų skautijos flotilės „Nemunas“ ir jūrų kadetų įgulos vado Algimanto Malkevičiaus, Paaluonyje vykusi paruošiamoji stovykla buvo jau trečioji, o čia susibūręs jaunuolių būrys, tikimasi, taps rimtu ir aktyviu vienetu.
„Paaluonyje vyko paruošiamoji stovykla, skirta norintiesiems tapti jūrų skautais. Ši stovykla buvo išskirtinė tuo, kad jos pabaigoje keli dalyviai davė įžodį ir tapo tikrais jūrų skautais. Trejus pastaruosius metus vykusių stovyklų metu vaikai užaugo, subrendo, pasiryžo rimtai veiklai“, – sakė stovyklos vadovas A. Malkevičius ir pridūrė, kad per penkias stovyklos dienas vaikai turėjo daug įdomios veiklos.
„Kiek leido oras, keliavome į mišką, mokėmės orientavimosi, maskavimosi, vaikščiojome pagal azimutus, vyko naktiniai budėjimai prie palapinių, kuriose vaikai visas naktis ir miegojo. Vaikai sužinojo, kaip apsirūpinti malkomis, užkurti laužą. Maistą gaminomės ant laužo, katile“, – veiklas pristatė A. Malkevičius. Kitais metais tikimasi stovyklą rengti prie vandens – patvenktos Šušvės tvenkinio.
„Vaikai supranta, kad skautavimas jiems padeda tapti geresniais žmonėmis. Vyresni skautai rūpinasi jaunesniais, padeda jiems tapti šauniais žmonėmis, rasti vietą savo gyvenime, skatina daryti gerus darbus savo kraštui ir žmonėms, mylėti jūrą, vandenį“, – tikino jis.
Kartu jam gelbėjo ir iš Kauno atvykusios dvi skautės merginos.

Paaluonyje jau trečią kartą vyko jūros skautų stovykla, kurioje dalyvavo kaimelio ir apylinkių jaunimas. Stovyklai vadovavo tikri jūrų skautai.

Paaluonyje jau trečią kartą vyko jūros skautų stovykla, kurioje dalyvavo kaimelio ir apylinkių jaunimas. Stovyklai vadovavo tikri jūrų skautai.

Paaluonyje užrištas pirmasis kaklaraištis
Kiekvienais metais stovyklose dalyvavusi paaluoniškė Vaida šiais metais tapo tikra jūrų skaute. Vandeniu suvilgytas šviesios spalvos kaklaraištis jai buvo užrištas paskutinę stovyklos dieną. „Man patinka tai, kuo užsiima skautai. Per visas šias stovyklas išmokau daug naujo ir įdomaus, be to, jau teko ir pavadovauti vienam vienetui. Viskas buvo labai smagu ir įdomu. O gautas pirmasis kaklaraištis suteikė dar daugiau džiaugsmo“, – šypsojosi mergina.
Kaklaraiščio užrišimas yra tarsi įšventinimas į skautus. Panašiai kaip kai kuriose sporto šakose diržų sistema, taip ir čia – skirtingų spalvų kaklaraiščiai žymi tam tikrus lygius. Žemiausias lygis yra šviesiai mėlynos spalvos, vėliau kaklaraiščiai vis tamsėja.
Tądien įžodį davė ir dar keli stovyklos dalyviai.
„Tikiu, kad savo pirmąją priesaiką jaunieji skautai visada prisimins. Šios stovyklos dalyviai yra labai šaunūs, uolūs, patys nori kuo daugiau visko išmokti“, – sakė A. Malkevičius.

Stovykla, kurios vaikai nekantriai laukia
Į Paaluonį skautai atvyko bendruomenės pirmininkės Bronės Falentinienės kvietimu. „Skautavimas – puiki priemonė vaikų užimtumui, tai taip pat padeda vaikus ir auklėti. Vaikai kasmet šios stovyklos laukia su nekantrumu“, – sakė ji ir pridūrė, kad čia dažnas jų mokosi dvasingumo, bendravimo, paramos vienas kitam.
Pagarbiai vienas kitą broliais ir sesėmis vadinantys skautai pagarbą kiekvienam žmogui skiepija ir vaikams. „Manau, kad šioje stovykloje vaikai mokosi būti laimingais“, – šypsojosi bendruomenės pirmininkė.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.