Trečiadienio vakarą mieste girdėjosi specialiųjų tarnybų sirenos. Su garsiniais signalais ir švyturėliais skubėta į P. Lukšio gatvę, kur viename iš daugiabučių kilo gaisras. Į gaisravietę išsiųstos gausios pajėgos, nes teko evakuoti dalį namo gyventojų.

Kaip informavo Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyresnioji specialistė Eglė Ruchajienė, apie bute įsisiautėjusias liepsnas Bendruoju pagalbos telefonu 18.40 val. pranešė neprisistatęs asmuo. Jis tvirtino nežinąs, ar degančiame bute yra žmonių.

Prie P. Lukšio g. 2 namo atvykus pirmiesiems ugniagesių gelbėtojų ekipažams, vieno kambario butas 5 aukšte jau degė atvira liepsna. Dėl didelio uždūminimo, ugniagesiai gelbėtojai darbavosi su kvėpavimo takus apsaugančiais kvėpavimo aparatais.

„Iš degusio buto tas vyras bandė ropoti pats. Jam į pagalbą suskubo mano vyras, išgirdęs, kad kažkas pažeme burbuliuoja. Aplink buvo daug dūmų. Kartu su ugniagesiais jie išvedė nukentėjusįjį į lauką“, – pasakojo įvykio liudininkė.

Pirminiais duomenimis, 67-erių metų vyras apdegė kairį šoną, ranką ir koją. Nukentėjęs asmuo perduotas medikams ir išvežtas į gydymo įstaigą. Kauno apskr. VPK informavo, kad kad šis asmuo buvo neblaivus. Jam nustatytas 2,18 prom. girtumas.

Gyventojai turėjo bėgti iš namo

Dėl gaisro buvo uždūminta laiptinė ir kitos patalpos, tad gyventojams teko evakuotis iš namo. Iš 5 aukšto, kuriame ir buvo gaisro židinys, ugniagesiai gelbėtojai iš butų išvedė 5 žmones, iš 4 aukšto butų patys išėjo 4 žmonės. Užgesinus liepsnas, dūmų ventiliatoriumi išpūsti dūmai, kad žmonės galėtų grįžti į savo namus.

Gaisro metu stipriai išdegė nedidelio buto (7 m² dydžio) vidus, sudegė namų apyvokos daiktai, baldai. Dūmų detektoriaus bute nebuvo. Įvykio metu aprūko ir laiptinės sienos, lubos, kaimyninių butų durys.

,,Greičiausiai gaisras kilo nuo neužgesintos nuorūkos, nes tas vyras yra rūkantis, o elektros tame bute nebuvo. Tai jau antras kartas per pusmetį, kai degė šis butas. Praėjusį kartą lyg deganti žvakė jam buvo įkritus į lovą. Bet tąsyk gaisras buvo mažesnis, žmogus galėjo jame po to gyventi, o dabar supleškėjo viskas, greičiausiai jam teks į kokią prieglaudą važiuoti. Gaila žmogaus, jis nebuvo blogietis, sunkiai vaikščiojo, tik išgerti tai mėgdavo, ir sūnus, kuris ateidavo dažnai pas jį, irgi toks pat“, – teigė P. Lukšio g. 2 name gyvenantys žmonės.

„Tai visa laimė, kad nesprogo dujų balionėlis, kurį tas žmogus naudojo maistui gaminti. Bet įsivaizduojate, kokia grėsmė kilo kaimynams. Žmonės galėjo prisikvėpuoti nuodingų dūmų. Tame aukšte gyvena ir vaikų, ir viena ukrainiečių šeima, kaip jiems jaustis – atvažiavo prisiglausti nuo karo, o čia pašonėje – gaisras“, – vakarykščio įvykio siaubą bandė nupasakoti gyventojai.

Gaisras visiškai suniokojo nediduką butą, nukentėjo ir jo savininkas

Norėtų gyventi gražiau, saugiau, bet…

P. Lukšio gatvės 2 namas mieste turi nekokią reputaciją. Visgi jame gyvena ir nemažai tvarkingų asmenų ar šeimų, kurių gaunamos pajamos gal neleidžia įpirkti buto kitoje miesto vietoje. Tokie žmonės puošia savo balkonus gėlėmis, yra išsidažę laiptinės koridorius, pakabinę juose paveikslų, prie namo yra įrengti nedideli gėlynėliai.

„Galėtume gyventi gražiai ir tvarkingai, tačiau name yra ir nemažai girtaujančių ar kitų priklausomybių turinčių asmenų, kurie kelia grėsmę mūsų visų saugumui“, – sakė prie namo sutikti gyventojai.

Žmonės pasakojo, kad neretai šiame name kyla muštynės, pasitaiko ir gaisrų, vagysčių, todėl į šį namą neretai kviečiama tiek policija, tiek medikai ar ugniagesiai.

„Matėte, koks dabar vaizdas tiek tame bute, tiek ir laiptinėje. Dar ir šiandien yra baisus nuodėgulių dvokas, vėdinamės laiptinę ir butus prasidarę langus. Dabar teks ir sienas plauti. Girdėjau, kad vienas asmuo, kuris nuomoja butus šiame name, lyg žadėjo dažų nupirkti, kad būtų galima naujai išsidažyti koridorių. Patiems teks ir pro langus išmestus apdegusius daiktus surinkti, nes kas gi kitas tai sutvarkys. Šalia turim gėlyną pasidarę, tai negyvensim tų šiukšlių apsupty“, – po nelaimės kalbėjo darbuotis nusiteikę vietiniai gyventojai.

„Kėdainių mugės“, Kauno apskr. VPK ir Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos inf.

Titulinėje nuotraukoje: Ugniagesiai dalį degusių daiktų išmetė pro langą. Aplinką žada sutvarkyti vietiniai gyventojai. („Kėdainių mugės“ nuotr.).

Panašios naujienos