Paskutiniame Kėdainių rajono savivaldybės tarybos posėdyje patikslintas strateginis savivaldybės veiklos planas ir klasių bei mokinių skaičius rajono mokyklose buvo patvirtinti be opozicijos balsų.

Strategijoje pasigedo strategijos

Patikslinus 2022 m. asignavimus Kėdainių rajono savivaldybės priemonėms įgyvendinti, asignavimai per visus finansavimo šaltinius didėja 372,8 tūkst. Eur. Savivaldybės tarybai teko tvirtinti patikslintą strateginį savivaldybės veiklos planą 2022–2024 metams.

Patikslintam planui nepritarė opozicinė frakcija Kėdainių rajono savivaldybės taryboje „Liberalai Kėdainių krašto žmogui“ ir Kėdainių valstiečių ir žaliųjų frakcijos seniūnė Adelė Štelmokienė.

„Mūsų frakcija nepritarė strateginiam planui, kai jis buvo tvirtinamas vasario mėnesį, turėjome įžvalgų ir pastabų. Pažiūrėjome patikslintą planą ir vėl iškyla kai kurių klausimų, – sakė liberalų frakcijos seniūnas Saulius Grinkevičius. – Ar vertėjo tikslinant biudžete numatyti lėšas iš savivaldybės biudžeto Šviesiosios gimnazijos priestato ir kultūros centro statyboms (apytiksliai po 200 ir 150 tūkst. Eur)? Mes manome, kad tokias ar didesnes sumas iš savivaldybės biudžeto galima būtų siūlyti, jei tai būtų reikalinga baigiamiesiems darbams šiuose objektuose. Dabar skiriami pinigai situacijos tuose objektuose nepakeičia, o mes vietoje to, kad naudotume lėšas iš valstybės investicijų programos, savo savivaldybės pinigus skiriame. Tai neatrodo gerai.“

„Visada turėjome pakankamai griežtas pozicijas dėl mokyklų tinklo pertvarkos rajone“, – kalbėjo S. Grinkevičius.

„Visada turėjome pakankamai griežtas pozicijas dėl mokyklų tinklo pertvarkos rajone, – kalbėjo S. Grinkevičius, nepritariantis mokyklų kaimuose uždarymui. – Tikėjomės rajono vadovų tvirtos pozicijos, tačiau mūsų vertinimu buvo „nuplaukta“ pasroviui lengviausiu keliu: nesusipykti su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija“.

Taip pat liberalai pasigedo rajono valdančiųjų tvirtos pozicijos dėl ligoninės pertvarkos, dėl akušerijos ir ginekologijos skyriaus Kėdainių ligoninėje išsaugojimo. „Nebuvo užimta aiški pozicija, nebuvo strategijos, kaip elgtis, – konstatavo S. Grinkevičius. – Galvojame, kad buvo galima padaryti daugiau darbų.

Nepritarė ir sprendimui dėl mokyklų

Frakcijos „Liberalai Kėdainių krašto žmogui“ ir Kėdainių valstiečiai ir žalieji susilaikė balsuojant ir dėl sprendimo projekto „Dėl klasių skaičiaus ir mokinių skaičiaus jose, priešmokyklinio ugdymo grupių skaičiaus ir mokinių skaičiaus jose, ikimokyklinio ugdymo grupių skaičiaus ir vaikų skaičiaus jose 2022–2023 mokslo metams nustatymo“.

„Liekame nuoseklūs, – patvirtino S. Grinkevičius. – Kadangi mūsų frakcija visą laiką buvo užėmusi labai giežtą poziciją dėl mokyklų tinklo pertvarkos, naujam klasių ir mokinių skaičiui mokyklose nepritariame.“

Situacija Kėdainių rajono mokymo įstaigose

2022–2023 m. m. pradiniame ugdyme sudaromos šešios jungtinės klasės: viena – Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos Meironiškių skyriuje, dvi jungtinės klasės Šėtos gimnazijos Truskavos skyriuje, dvi – Miegėnų pagrindinėje mokykloje, viena – Surviliškio Vinco Svirskio pagrindinėje mokykloje.

Klasių skaičius didinamas Kėdainių „Ryto“ progimnazijoje viena 1-a klase ir Kėdainių Šėtos gimnazijoje viena 4-ta klase. Rajone mažinama Kėdainių r. Josvainių gimnazijos Skaistgirių skyriuje viena ikimokyklinio ugdymo grupe (skyrius nuo šių metų rugsėjo 1-osios likviduotas).

Kėdainių r. Surviliškio Vinco Svirskio pagrindinėje mokykloje 9 klasėje susidarė mažesnis negu 8 mokinių skaičius. Šiai klasei 2022–2023 m. m. išlaikyti iš savivaldybės biudžeto papildomai reikia skirti apie 38 500 eurų.

Prasidėjus mokslo metams savivaldybės mokyklose yra 364 klasės (grupės). Jose ugdomi 5 203 mokiniai (iš jų pirmokų – 440, abiturientų – 367), 420 priešmokyklinio amžiaus vaikų, 1 411 ikimokyklinio amžiaus vaikų. Iš viso – 7 034 mokiniai.

Titulinė nuotrauka: Tarybos posėdyje patikslintas strateginis savivaldybės veiklos planas ir klasių bei mokinių skaičius rajono mokyklose. (R. Valionio nuotraukos)