Praėjusį šeštadienį Labūnavos vasaros estradoje vyko tradicinė Labūnavos kaimo Oninių šventė, kasmet laukiama ne tik vietos gyventojų, bet ir kėdainiečių bei svečių iš kitų rajonų.

Oninės – ne tik Onų ir Onučių varduvės, bet ir derliaus prinokimo šventė dar kitaip vadinama Nokiu ar Sirpstu. Seniau tokiu laiku jau būdavo baigiami patys sunkiausi vasaros darbai. Tai metas, kai naujas derlius pakeičia senąjį, miškuose prisirpsta avietės, soduose – vyšnios, o laukuose – rugiai. Šią dieną buvo kepama šviežia duona, tad žmonės sakydavo – „Šv. Ona – duonos ponia“. 

Oninių šventė Labūnavoje prasidėjo sporto varžybomis, kuriose jėgą, vikrumą bei ištvermę renginio dalyviai galėjo išbandyti galiūnų trikovės bei priekabos traukimo varžybose, šaškių bei teniso rungtyse.

Ką veikti turėjo ir mažieji šventės dalyviai, norintieji mokėsi meniškų darbelių čia pat veikusiuose edukaciniuose kiemeliuose. 

Tradiciškai pasveikintos Onos ir Onutės, kurių šiame krašte – net devynios ir jų nemažėja. Pagerbta naujojo derliaus pirmoji duona. Labūnaviečius aplankė ir pasveikino Kėdainių rajono savivaldybės  meras Valentinas Tamulis, kėdainiečiai Seimo nariai, Pelėdnagių seniūnas Edvinas Pagirskas.

Oninių šventę vedė šmaikščiosios Ažytėnų kaimo senmergės Akvelina ir Malvina.

Šventėje koncertavo Lietuvos operos solistas Liudas Mikalauskas, atlikėjas Andrius Rimiškis, Jonavos rajono liaudiškos muzikos kapela „Varpena“.

Šventę vainikavo įspūdingas Oninių laužas.

Sekmadienį, 12 val., Šv. Onos atlaidai vyko Labūnavos Dievo apvaizdos bažnyčioje.

,,Kėdainių mugės“ inform.

Jolantos Stašinskienės nuotr.