Liepos 27-osios vakarą, apie pusę devynių vakare Bendruoju pagalbos telefonu apsaugos darbuotojas pranešė, kad Kėdainiuose, J. Basanavičiaus g. ties arena, vilkikas baltu tentu apsisukinėdamas ant kelio (važiuoti jis toliau negalėjo, nes tiltas per Nevėžį yra uždarytas) kliudė apšvietimo stulpą ir šis nuvirto ant važiuojamosios kelio dalies. Įvykį mačiusio liudininko teigimu, sunkiasvorė transporto priemonė iš įvykio vietos pasišalino – apsisukusi ant kelio, ji nuvažiavo miesto link.

Kauno apskr. Vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio specialistai patvirtino, kad toks įvykis išties buvo, tačiau iš įvykio vietos pasišalinusi transporto priemonė dar nėra nustatyta.

Pradėta administracinė teisena pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 426 str. Jei bus nustatytas vairuotojas, kuris vilkiku kliudė apšvietimo stulpą ir jį nuvertęs nuvažiavo, už pasišalinimą iš eismo įvykio vietos jam gresia bauda nuo 600 iki 1 100 eurų, o jei paaiškėtų, kad asmuo neturėjo teisės vairuoti – nuo 850 iki 2 000 eurų.

Pasak Kauno PGV specialistės Eglės Ruchajienės, ant kelio nuvirtusį apšvietimo stulpą ugniagesiai patraukė rankomis ir kelią atlaisvino.

Vairuotojai nepaiso kelio ženklų

Kėdainių miesto seniūnijos darbo organizavimo inžinierius Vytautas Petraitis teigia, kad tą pačią dieną ties arena buvo nulenktas dar vienas apšvietimo stulpas. Greičiausiai jį irgi kliudė ant kelio apsisukinėdama sunkiasvorė transporto priemonė. Stulpų vartymas šioje atkarpoje prasidėjo uždarius eismą link Vilainių, nes bus statomas naujas tiltas per Nevėžį. Šiuo keliu pravažiuoti nėra jokios galimybės. Apie akligatvį vairuotojus įspėja ties kelio išsišakojimu vedančiu link Liepų alėjos ir Vilainių link pastatytas kelio ženklas, tačiau peršasi išvada, kad vairuotojai arba važiuoja nesilaikydami kelio ženklų arba nežino, ką toks ženklas reiškia.

„Policija tvirtina, kad ženklinimas yra tinkamas ir tinkamoje vietoje, bet praktika rodo ką kitą. Turbūt reikia papildomo žymėjimo, nes jei vos per dieną vienas stulpas nukirstas, o kitas nulenktas, tai byloja, kad vairuotojams nepakanka informacijos arba jie nėra atidūs. Reikia imtis priemonių, kitaip bus išvartyti visi apšvietimo stulpai, apdaužomi automobiliai, gali net kas nors ir susižaloti“, – teigia seniūnijos atstovas.

Tuo, kad vairuotojai nepaiso kelio ženklo „Akligatvis“ įsitikinome ir mes. Vos per 12 min. laikotarpį pro ženklą pravažiavo net 7 lengvieji automobiliai ir 1 mikroautobusas. Visi jie prie tilto turėjo apsisukti, nes pravažiuoti link Vilainių nėra jokios galimybės.

Savivaldybė informuoja, kad tilto per Nevėžį rekonstrukcija tęsis iki gruodžio 15 d. Visą šį laikotarpį pėsčiųjų ir automobilių srautas yra nukreipiamas Tilto ir Šėtos gatvėmis.

Panašios naujienos