Už vagystes bei pasikėsinimą pagrobti svetimą turtą vakar priimtu nuosprendžiu Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmai kėdainiečiams 42-ejų metų M. G. skyrė subendrintą 9 mėnesių laisvės atėmimą, bausmę atliekant pataisos namuose, o 32-ejų E. M. – laisvės atėmimą 8 mėnesiams, bausmės vykdymą atidedant 1 metų laikotarpiui, per kurį E. M. įpareigotas dirbti, tęsti darbą, arba užsiregistruoti ir būti registruotam Užimtumo tarnyboje, neišeiti iš namų nuo 22.00 val. iki 06.00 val., jei tai nesusiję su darbu, ir visą bausmės vykdymo atidėjimo laiką nevartoti psichiką veikiančių medžiagų (tame tarpe alkoholio). Iš kaltininkų solidariai priteista 577,20 Eur turtinė žala.

Teismas nustatė, kad E. M. ir M. G. per tris kartus (2021 m. gegužės 4 – 6 dienomis), veikdami kartu kaip bendrininkų grupė, iš prekybos centro, esančio Kėdainiuose, pagrobė prekių už 577,20 Eur. Tarp pagrobtų daiktų: ausinės, nuotolinio valdymo pultai, drėgmės matuokliai, išmanieji jungikliai, stebėjimo kameros.

Be to, M. G., 2021 m. rugpjūčio 19 d. apie 13.45 val., VšĮ Kėdainių PSPC iš registratūros patalpų, atvirai matant medicinos darbuotojai, pasikėsino pagrobti 968 Eur vertės informacinį ekraną su stovu, tačiau nusikaltimo nebaigė, nes buvo pastebėtas įstaigos darbuotojos.  

M. G. kaltu prisipažino, parodė, kad buvo priklausomas nuo narkotikų ir būdamas abstinencijos būsenoje eidavo vogti, kad galėtų įsigyti narkotikų. Pavogtas prekes parduodavo nepažįstamiems asmenimis. Nurodė, kad jis iš Všį Kėdainių PSPC registratūros patalpų paprasčiausiai paėmė informacinį ekraną su stovu, jį šiek tiek panešęs toliau, padėjo prie laiptų ir išėjo.

E. M. kaltu padaręs nusikaltimą taip pat prisipažino, teismui  parodė, kad tą patį gali pasakyti kaip ir bendrakaltinamasis, kad ėjo vogti dėl narkotikų stygiaus. Nurodė, kad jie abu į parduotuvę tiesiog užeidavo ir vogė prekes. Jas užsikišdavo už striukės, dėdavo ir į kišenes, o vieną kartą prekes dėjo į tašę-kuprinę.

Skiriant bausmę M. G., teismas atsižvelgė į tai, kad padarė nesunkų ir  apysunkį tyčinius nusikaltimus. Nusikaltimų padarymo metu buvo teistas 16 kartų (šiuo metu 17), bausmės neatlikęs, daug kartų baustas administracine tvarka, nedirbantis, Užimtumo tarnyboje neregistruotas, žala neatlyginta.

„Bausmė turi būti teisinga. Bausmės teisingumas yra vienas pamatinių baudžiamosios teisės principų, kurio esmė yra ta, kad teismo paskirta bausmė turi atitikti du reikalavimus – padarytos nusikalstamos veikos ir kaltininko asmenybės pavojingumą..“- skyręs laisvės atėmimo bausmę jos neatidedant, motyvavo teismas.

Skiriant bausmę E. M., teismas atsižvelgė į tai, kad padarytas tyčinis nesunkus nusikaltimas. Jo padaryta nusikalstama veika sunkių pasekmių nesukėlė. Nusikaltimų padarymo metu teistas 8 kartus (šiuo metu 9),  bausmės neatlikęs, daug kartų baustas administracine tvarka, dirbantis, teistumas neišnykęs.

„Atsižvelgiant į tai, kad kaltinamasis kaltu prisipažino ir nuoširdžiai gailisi,  dirba, pažada teismui toliau dirbti, keisti gyvenimo būdą, dalyvauja metadono programoje,  teismas daro išvadą, kad bausmės tikslai kaltinamajam bus pasiekti be realaus bausmės atlikimo.“- nusprendė teismas, atidėdamas E. M. paskirtos laisės atėmimo bausmės vykdymą.

Informacinis ekranas su stovu grąžintas VšĮ Kėdainių PSPC, o uždarajai akcinei bendrovei iš M. G. ir E. M. solidariai priteista 577,20 Eur turtinė žala.

Nuosprendis nėra įsiteisėjęs, jis per 20 dienų gali būti skundžiamas.

Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmų inf.