Per pirmuosius šių metų mėnesius Kėdainių rajone net 40 proc. mažėjo nusikalstamų veikų registracija, tačiau nežymiai išaugo sukčiavimo atvejų skaičius. Šias ir kitas ryškėjančias nusikalstamumo tendencijas balandžio 28 dieną pristatė Kauno apskrities policijos vadovas Mindaugas Baršys apskrityje esančių savivaldybių vadovams bei Kauno apygardos prokuratūros vadovybei nuotoliu vykusio susirinkimo.

„Tiek praėjusiais metais, tiek ir šiais metais per pirmuosius metų tris mėnesius iš gyventojų gauta virš 30 tūkst. pranešimų. Jei iš bendro skaičiaus išminusuotume saviizoliacijoje esančių asmenų patikrinimą, atkreipiame dėmesį, jog tokios funkcijos pernai tuo pačiu metu pareigūnams atlikti neteko, stebėtume gan ženklų pranešimų skaičiaus mažėjimą visoje apskrityje“, – kalbėdamas apie gautus pranešimus iš gyventojų dėstė Kauno apskrities policijos vadovas.

Dominuojantys nusikaltimai

Per pirmuosius metų mėnesius mažėjo ir nusikalstamų veikų registracija. Pačiame Kauno mieste pareigūnai stebi nusikalstamų veikų mažėjimą beveik ketvirtadaliu, Kauno rajone – beveik 40 proc., Kaišiadorių rajone – 36 proc., Kėdainių rajone – 40 proc. ir Jonavos rajone – beveik 28 proc.

Dominuojančiomis nusikalstamomis veikomis ir toliau išlieka vagystės, nežymūs sveikatos sutrikdymai ar fizinio skausmo sukėlimai, sukčiavimai bei transporto priemonių vairavimas, kai tai daro neblaivus asmuo. Jei praėjusiais metais į penketuką pateko turto sunaikinimas ar sugadinimas, šiais metais šią nusikalstamą veiką keičia neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti.

Tendencijos, kurios džiugina

Analizuojant trijų mėnesių statistiką, stebima vagysčių mažėjimo tendencija, net 35,5 proc., užregistruotų vagysčių skaičius mažėja visų policijos komisariatų prižiūrimose teritorijose. Lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, stebimas ir ryškus sukčiavimų skaičiaus mažėjimas – beveik trečdaliu. Daugelio rajonų policijos komisariatų prižiūrimose teritorijose stebimas sukčiavimo atvejų skaičiaus mažėjimas, išskyrus Kėdainių rajono PK  ir Jonavos rajono PK, kur sukčiavimo atvejų skaičius priešingai – nežymiai, tačiau auga.

Pareigūnai atskleidžia ir kas labiausiai domina sukčiaujančius asmenis – tai pinigai, dažniausiai iki 1000 eurų, įvairūs buities ir ūkio daiktai bei įvairios prekės.

Kauno apskrityje stebimas ir viešosios tvarkos pažeidimų skaičiaus mažėjimas. Tačiau pareigūnai atkreipia dėmesį, jog toks pats skaičius išlieka viešosios tvarkos pažeidimų, susijusių su kelių eismo dalyvių konfliktais. Tokių atvejų fiksuota po 13. „Į tokius pranešimus tiek kreipiantis gyventojams, tiek ir informacijai pasirodžius viešojoje erdvėje, reaguojame principingai. Mūsų gyventojai turi būti saugūs ir namuose, ir kieme, ir gatvėje“, –  apie netoleruotiną elgesį gatvėje atliepia Kauno pareigūnai.

Dėmesys eismo saugumui nemažėja

Nors apskrityje tiek eismo įvykių skaičius, tiek ir sužeistųjų skaičius sumažėjo 40 proc., o žuvusiųjų – net perpus, Kauno apskrities policijos pareigūnai fiksuoja vis didesnį skaičių pažeidžiančiųjų Kelių eismo taisykles. Iš viso šiais metais per 3 mėn. išaiškinta beveik 12 tūkst. Kelių eismo taisyklių pažeidimų, kai praėjusiais metais tuo pačiu laikotarpiu – mažiau nei 5 tūkst. „Didžioji dalis užfiksuotų pažeidimų, per 7 tūkst., tai pavojingiausi Kelių eismo taisyklių pažeidimai. Tie pažeidimai, kurie turi didžiausią reikšmę eismo saugumui, kultūrai bei eismo įvykių kilimui“, –  teigia Kauno apskrities policijos Kelių policijos valdybos viršininkas. Todėl, pasak jo, atsižvelgiant į pažeidimų ir pažeidinėtojų skaičių, dėmesys eismo saugumui mažinamas nebus.

Karantino metu prevencinis darbas nenutrūksta

Nors karantinas ir pristabdė bendrą darbą su bendruomenėmis, gerokai sumažino tiesioginį kontaktą su gyventojais ir persikėlė daugiau į virtualią erdvę, tačiau tai netapo priežastimi nutraukti policijos pareigūnų prevencinę veiklą. Vien per pirmus tris šių metų mėnesius Kauno apskrities policijos pareigūnai įgyvendino per 500 įvairiausių prevencinių priemonių, skirtų tiek moksleiviams, tiek senjorams, tiek įvairaus amžiaus grupių eismo dalyviams. Daugiausia prevencinių priemonių įgyvendinta Kaune, Kauno bei Kaišiadorių rajonuose. Didelę dalį prevencinių veiklų šiais metais pareigūnai nukreipia į vagysčių prevenciją, dėl to jau stebimas ne tik mažesnis vagysčių skaičius, bet ir didėjantis jų ištyrimas.

Pagal Kauno apskr. VPK informaciją

Asociatyvi Algimanto Barzdžiaus nuotr.

Panašios naujienos