Senyvas amžius – ne liga, tik žmogaus gyvenimo tarpsnis, kurį galima ir reikia praleisti oriai, prasmingai ir sveikai.

Tuo įsitikino Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos Kėdainių rajono skyriaus žmonės, mažomis bendraminčių grupelėmis retkarčiais susirinkdami pasivaikščioti su šiaurietiškomis lazdomis prieš keletą metų. Vėliau, įsijungus į įvairias sporto ir sveikatingumo veiklas, kasmet laimėjus rajono savivaldybės sporto, sveikatingumo ir aktyvaus judėjimo, bendruomenės stiprinimo projektus, gimė idėjos nuosekliai įgyvendinti drauge veiklas, skatinančias asociacijos narius susiburti ir dalyvauti seminaruose, paskaitose apie sveiką gyvenimo būdą, sužinoti, diskutuoti, kaip išvengti streso, kaip kovoti su jo pasekmėm, mokytis atsipalaiduoti gamtoje, pailsėti, užsigrūdinti, pajusti bendravimo naudą, dalyvauti mankštose, orientacinėse varžytuvėse, šokių treniruotėse, organizuoti patiems sporto ar aktyvaus judėjimo renginius ir su kitų šalies, rajono pagyvenusių žmonių asociacijų bičiuliais rungtis senjorų olimpiadose.

Pirmininkė A. Jociuvienė su šeimininkėmis Rita Lankeliene ir Vida Goštautiene tariasi, kaip gražiau dekoruoti stalus.

Taip prieš ketverius metus gimė graži tradicija – kasmet vasarą organizuoti Senjorų olimpiadas. Pirmąją olimpiadą organizavome Kirkšnovės kaimo turizmo sodyboje. Kitų trijų olimpiadų tradicine vieta tapo Plinkaigalio kaimo turizmo sodyba „Šušvė“, kurios išskirtinai graži ir patogi aplinka puikiai pritaikyta įvairioms senjorų olimpiadų rungtims: krepšiniui, žolės slidžių, virvės traukimo, vaikščiojimo su kojūkais, kitoms senjorų sumanytoms ir sveikatą stiprinančioms sportinėms veikloms.

Šįmet startavęs Kėdainių rajono savivaldybės laimėtas sporto projektas „Aktyvūs senjorai – olimpinių vertybių keliu“, kaip juokauja asociacijos nariai, gyvas ir skatinantis pavyzdys neužsisėdėti ir dėl vykusios Tokijuje olimpiados, kai visi buvome prilipę prie televizorių, žavėjomės pasauliniais rekordais, „sirgome“ už Lietuvos sportininkus ir generavome savo olimpiados įgyvendinimo idėją su iššūkiu „Nuo Tokijo iki Kėdainių“.

Olimpiados sporto rungtynių organizatorė J. Gvergždienė rikiuoja komandas žolės slidžių rungčiai.

Į Tradicinę senjorų olimpiadą -2021 atvyko ir gausiai susirinkusius senjorus olimpiečius pasveikino LPŽA prezidentė Grasilda Makaravičienė, dalyvavusi su prezidiumo komanda. Jos nuomone, tai vienas gražiausių, įdomiausių ir bendruomenes telkiančių renginių, kuriuose patys organizatoriai spinduliuoja iniciatyvomis kurti draugystę, gėrį, stiprinti sveikatą ir visais dvasiniais turtais bei patirtimis nuoširdžiai pasidalinti su kitais.

Olimpiada prasidėjo komandų ir visų sirgalių bendru šokiu, kurį, įgyvendinant projektą šią vasarą, su senjorais parengė projekto lektorė, aktyvaus judėjimo, šokių treniruočių, mankštų moderatorė, mokytoja ekspertė Jolita Gvergždienė. Į garbingas rungčių kovas įsijungė ir į olimpiadą atvykę svečiai. Visas septynias olimpiečių komandas apdovanojome padėkomis, olimpinėmis taurėmis ir atminimo dovanėlėmis.

Aktyviausi olimpiados organizatoriai Violeta Berlėtaitė ir Kęstutis Kacevičius olimpiadai pasiruošę.

Olimpiadoje netrūko įvairių staigmenų ir gerosios patirties potyrių bei sklaidos.

Mūsų asociacijos narės, garsios virtuvės šefės Irena Gogienė ir Rita Lankelienė pavaišino visus, nustebindamos gardžia šilkine koše, virta ir ragauta olimpiados metu, ir labai skanių kibinų gausybe, kurių pakako visiems ne tik paragauti, bet ir privalgyti.

Medžio drožybos meistras, žinomas krašto bitininkas, asociacijos narys Alfonsas Maniokas su žmona, mūsų asociacijos pirmininkės pavaduotoja Alyte Maniokiene, pagamino olimpiadai žolės slidžių komplektą, kojūkus varžytuvėms, kurios komandoms tapo sunkiai įkandamomis rungtimis, bet ir pačiais nuostabiausiais potyriais, ir pavaišino tiesiai iš paties meistro padarytos statinės autorinės receptūros putojančia medaus gira.

Komandos narys Alfonsas Maniokas buvo aktyvus visose olimpinėse rungtyse.

Pasmaguriauti šviežiu medumi, geros sveikatos šaltiniu, pakvietė mūsų asociacijos nariai, bitininkai Selestina ir Romualdas Rimavičiai.

Tam, kad olimpiada taptų mūsų aktyvaus gyvenimo reiškiniu šią vasarą ir išskirtiniu mūsų gyvenimo renginiu visiems, tą prasmingą senjorų olimpinę dieną, lyg bitutės triūsė mūsų valdybos nariai Violeta Berlėtaitė, Kęstutis Kacevičius, grupių vadovės Alytė Maniokienė, Danguolė Barauskienė, Aldona Čižauskienė, Vanda Gudavičienė, projekto vadovės Rita Paurienė ir Dalia Buožienė, nariai Vlada Janonienė, Vida ir Mykolas Goštautai, kiti mūsų asociacijos nariai. Jie buvo aktyvūs, veiklūs, kupini ne tik idėjų teikimo, bet ir jų įgyvendinimo praktinėse veiklose, jie pasirūpino sporto inventoriumi, komandos parengimu, treniruotėmis. Inicijavome, kad šventiniame stende „Olimpinių minčių lietus“ visi užrašytų savo idėją ar emociją, kaip simbolinį palikimą ateičiai.

Olimpiados dalyviams skambių dainų, muzikos, poezijos programą padovanojo autorinės muzikos grupė „Vaivorykštė“, vokalinis duetas „Romantika“, vokaliniai instrumentiniai ansambliai „Svaja“ ir „Ašarėna“.

Džiugu, kad mūsų bendruomenei pavyko: paskutinė itin skaisti, šilta, saulėta šios vasaros diena ir vasaros žolynais kvepianti gamta dovanojo pačias sveikiausias kūnui ir dvasiai, gražiausias akiai, dvasingiausias širdžiai emocijas.

Autorinės muzikos grupės ,,Vaivorykštė“(A. Jociuvienė ir D. Barauskienė) koncertinė programa olimpiados dalyviams.

Nugalėjus draugystei, patobulinome pagarbos, sveikatingumo, fizinio aktyvumo, tikslo ir sėkmingų rezultatų siekimo ir puoselėjimo, bendrystės, santarvės, orumo ir garbės – visas sutartas ir užsibrėžtas asociacijoje vertybines kompetencijas. Kaipgi kitaip! Juk kitąmet vasarą – jubiliejinė Senjorų olimpiada – 2022! Reikia išgyventi, sakytų kiti senjorai. Išgyvensime, sakome mes, tik turime visada kartu entuziastingai veikti, padėti vieni kitiems, išlikti sveiki, orūs ir laimingi…

Alma Jociuvienė, Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos Kėdainių skyriaus pirmininkė, Kėdainių NVO tarybos narė
M. Goštauto nuotraukos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.