Šiemet, palyginti su pernai, ženkliai išaugų eismo įvykiuose žuvusių asmenų skaičius, nemažėja ir sužalotų žmonių. Siekiant užbėgti tokioms nelaimėms už akių, visoje šalyje organizuojami policijos reidai, kurių metu atidžiau tikrinami ne tik vairuotojai, bet ir pėstieji, dviratininkai. Tokių reidų bus ir šį mėnesį.

Gruodžio 4–7 d. stiprinama privalomų saugos priemonių automobiliuose (saugos diržų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų)) naudojimo kontrolė.

Taip pat bus stebima, ar vairuotojai vairuodami neužsiima kokia nors pašaline veikla, nesusijusia su vairavimu, kuri blaško dėmesį.

Policijos pareigūnai teigia, kad vis dar daug vairuotojų nepaleidžia iš rankų telefono, ir primena, kad vairuotojams yra draudžiama naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis rankomis, išskyrus tris atvejus: kai automobilis ar kita vairuojama transporto priemonė stovi, jei vairuojant mobiliojo ryšio priemonė valdoma laisvų rankų įranga ir telefonas yra specialiame laikiklyje ir, jei vairuojant mobiliojo ryšio priemonė valdoma naudojant transporto priemonės (laisvų rankų) įrangą, kuri įmontuota ant vairo, multimedijoje ar kitais būdais.

Išimtis – naudotis mobiliuoju telefonu, kai transporto priemonė stovi – reiškia, kad sustojus spūstyje ar prie raudono šviesoforo signalo, praleidžiant pėsčiuosius taip pat draudžiama pasiimti į rankas mobilųjį telefoną ir juo naudotis.

Jeigu netinkamai naudojatės mobiliuoju telefonu, galite gauti baudą nuo 60 iki 90 eurų. Už pakartotinai padarytą pažeidimą trims mėnesiams galite netekti teisės vairuoti transporto priemonę.

Gruodžio 11–17 d. šalies keliuose vyks transporto priemonių vairuotojų blaivumo, apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų patikrinimai.

Kaip teigia Kelių policijos tarnybos atstovai, prevencinės priemonės vykdomos valstybinės ir vietinės reikšmės keliuose, policijos pareigūnai dirba viešuoju, neviešuoju ar mišriuoju patruliavimo būdu.

Atkreiptinas dėmesys: apskričių vyriausieji policijos komisariatai savo prižiūrimose teritorijose gali organizuoti ir kitas papildomas priemones (reidus).

Policija prašo visų eismo dalyvių būti drausmingiems, atsakingai elgtis kelyje, atsižvelgti į meteorologines ir važiavimo sąlygas. Saugodami save, rūpindamiesi kitais, galime kurti saugią aplinką mums visiems.

Parengta pagal Kelių policijos tarnybos inf.

Asociatyvi nuotr.

Panašios naujienos