Nuo sausio 1 d. įsigalioja nauji universaliosios pašto paslaugos tarifai privatiems klientams. Skaičiuojama, kad bendra vidutinė į užsienį siunčiamų pašto siuntinių kaina mažės, o siuntinių siuntimas Lietuvoje vidutiniškai pabrangs apie 20 proc.

Kaip praneša Lietuvos paštas, siunčiant didesnes, nuo 500 g iki 2 kg sveriančias registruotas siuntas į JAV, Nyderlandus, Kanadą, Australiją ir Italiją kainos mažės nuo 4 iki 16 proc.

Bendra vidutinė į užsienį siunčiamų pašto siuntinių kaina mažės 0,90 Eur, arba 3 proc.

Siunčiant į užsienį neregistruotą mažąją korespondenciją iki 20 g svorio (laiškus ir atvirlaiškius), siuntimo kainos populiariausiomis kryptimis bus vidutiniškai nuo 11 iki 22 proc. didesnės.

Nauji įkainiai bus taikomi ir Lietuvos viduje siunčiamoms neregistruotoms ir registruotoms siuntoms.

Nuo Naujųjų metų korespondencijos siuntų bei siuntinių siuntimas šalies viduje vidutiniškai pabrangs apie 20 proc.

Įsigaliojus naujiesiems tarifams, neregistruoto standartinio laiško arba atvirlaiškio siuntimas Lietuvoje kainuos 1,55 eur.

Lietuvos paštas taip pat atkreipia dėmesį, kad nuo 2024 metų nebelieka nepirmenybinių korespondencijos siuntų šalies viduje.

Lietuvos pašto taikomus universaliosios pašto paslaugos (UPP) tarifus didele dalimi nustato Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT). Pastaroji tai daro atsižvelgdama į bendrovės patiriamas šių paslaugų teikimo sąnaudas už praėjusius kalendorinius metus.

ELTA

(Lietuvos pašto nuotr.)