Dėl išaugusio ir epideminį lygį pasiekusio sergančiųjų gripu bei ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) skaičiaus, nuo sausio 22-osios Kėdainių rajone skelbiama gripo epidemija.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai informavo, kad praėjusią savaitę sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodikliai Kėdainių rajone perkopė epideminį lygį ir siekė 163,03 atvejo 10 tūkst. gyventojų. Kauno apskrityje epideminį lygį pasiekė ir Kauno miestas bei Prienų rajonas.

Turimais duomenimis, mūsų rajone fiksuoti 649 susirgimai ŪVKTI bei 61 susirgimas gripu.

Sergamumas gali būti laikomas epideminiu, kai sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atvejų 10 tūkst. gyventojų per savaitę, o klinikinių gripo atvejų skaičius sudaro apie 30 procentų visų registruotų gripo ir ŪVKTI atvejų.

Skiepytis nuo gripo rekomenduojama prieš prasidedant gripo sezonui, t. y. spalio pradžioje. Tačiau pasiskiepyti galima ir dabar, nes rizika užsikrėsti gripu išlieka iki pat kovo mėnesio.

Susirgus gripu rekomenduojama kreiptis į medikus ir griežtai laikytis paskirto gydymo. Geriausia, jeigu namuose ligonį slaugytų vienas asmuo. Ligoniui ir jį slaugančiam sveikajam rekomenduojama nosį ir burną dengti vienkartine kauke.

Kosint ir čiaudint, patariama užsidengti burną ir nosį vienkartine nosine arba rankove (geriausiai alkūnės linkyje). Jei prisidengėte burną ir nosį delnu, tuojau pat nusiplaukite rankas. Rekomenduojama kuo dažniau plauti rankas, ypač aptarnavus ligonį ir prieš valgį.

Rekomendacijos gyventojams gripo epidemijos metu:
Gripo epidemijos metu rekomenduojama saugotis peršalimo ir sergančiųjų.
– Vengti kontakto su sergančiaisiais, nuo kosinčio ar čiaudinčio kolegos pravartu pasitraukti nors per metrą.
– Dažnai plauti rankas.
– Gerai vėdinti ir drėgnu būdu valyti patalpas (ypač jei jose gyvena, dirba ar lankosi daug žmonių).
– Vengti masinių susibūrimo vietų, nesant būtinybei nesinaudoti viešuoju transportu, pasirinkti individualias laisvalaikio praleidimo priemones.
– Pasirinkti šiam metų laikui tinkamus drabužius bei apavą, daugiau būti gryname ore.
– Pasireiškus pirmiesiems susirgimo požymiams, sergantįjį (pagal galimybes) izoliuoti nuo sveikųjų.