Jei pasikalbėsite su patyrusiu sunkvežimio vairuotoju ar sunkvežimių remonto meistru, jis jums pasakys, kad vienas iš svarbiausių dalykų siekiant išvengti sunkvežimio gedimo yra prevencinė priežiūra. Tiesa ta, kad sunkvežimius reikia prižiūrėti, kadangi jie keliauja ilgus atstumus ir tarnauja ilgai. Atlikdami prevencinę priežiūrą galite sumažinti remonto kainą net 50%. Trelo pasidalijo patarimais, padėsiančiais išvengti sunkvežimio gedimo.

Patikrinkite sunkvežimio padangas

Padangų problemos sudaro 25% ar daugiau visų sunkvežimių gedimų. Užkirskite kelią šioms problemoms, atlikdami patikrinimus prieš kelionę. Per mažai pripūstos padangos labiau linkusios sprogti, o per daug pripūstos padangos mažina degalų sąnaudas ir padangų tarnavimo laiką. Jūsų savininko vadove yra nurodytas tinkamas slėgis jūsų konkrečioms padangoms. Sunkvežimiuose, pagamintuose nuo 2003 m., ši informacija rodoma ant vairuotojo pusės durų staktos. Atminkite, kad sunkvežimių padangos kiekvieną mėnesį praranda maždaug 1 psi slėgio. Sezoniniai temperatūros pokyčiai užtrunka 1 psi kas 10 laipsnių oro temperatūros.

Padangų susidėvėjimas, ką verta žinoti?

Pažeisti protektoriai, įtrūkimai ir plikos dėmės yra pagrindiniai įspėjamieji ženklai. Federalinė automobilių vežėjų saugos administracija (FMCSA) teigia, kad minimalus valdomos padangos protektoriaus gylis yra 4/32 cm. Komercinių transporto priemonių saugos aljansas (CVSA) žengia toliau, teigdamas, kad jei protektoriaus gylis yra mažesnis nei 2/32 cm, sunkvežimis nebenaudojamas, kol bus pakeista padanga.

Palaikykite tinkamą alyvos ir variklio aušinimo skysčio kiekį

Nėra geresnio būdo pagerinti sunkvežimio variklį, nei tinkamai prižiūrėti alyvos ir aušinimo skysčio sistemas. Turėkite savo sunkvežimio techninės priežiūros įrašus, kad žinotumėte, kada šie skysčiai buvo tikrinami ir aptarnaujami. Tada laikykitės originalios įrangos gamintojo (OĮG) rekomenduojamų techninės priežiūros intervalų. Reikėtų nepamiršti kelių dalykų: esant dideliems alyvos keitimo intervalams (kas 16 000 kilometrų), dirbkite su aptarnavimo centru, ypač kai jūsų naudotas sunkvežimis nuvažiavo 300 000 kilometrų. Profesionalai gali pateikti analizę, kaip jūsų konkretus variklis gali deginti alyvą, sumažinti jos klampumą arba veikti ne pagal optimalius OĮG parametrus.

Nepamirškite, kad sunkvežimis, kaip ir kitos transporto priemonės, genda, todėl svarbu greitai ir kokybiškai rasti problemą ir ją išspręsti. Jums gali padėti Trelo profesionalai.

Užs. Nr. 141