Policijos pareigūnai primena, kad balandžio mėnesį įsigalioja kai kurie sezoniniai Kelių eismo taisyklių reikalavimai – bus leidžiama važiuoti greičiau, o žie­mines padangas būtina pakeisti vasarinėmis.

Nuo balandžio 1 d. iki spalio 31 d. lengvaisiais bei krovininiais automobiliais, kurių didžiausia leidžiamoji masė ne didesnė kaip 3,5 t, motociklais ir triračiais automagistralėse leidžiama važiuoti ne didesniu kaip 130 km/val. greičiu, greitkeliuose – ne didesniu kaip 120 km/val. greičiu.

Gyvenvietėse visoms transporto priemonėms leidžiama važiuoti ne didesniu kaip 50 km/val. greičiu, o žvyrkeliuose – ne didesniu nei 70 km/h greičiu. Kituose keliuose su asfalto arba betono danga užmiestyje leidžiamas greitis iki 90 km/h arba toks, kokį nurodo kelio ženklai.

Pradedantieji vairuotojai, neturintys 2 metų vairavimo stažo, automagistralėse gali važiuoti ne didesniu kaip 100 km/h greičiu, greitkeliuose – ne didesniu kaip 90 km/h greičiu, o kituose keliuose – ne didesniu kaip 80 km/h greičiu. Žvyrkeliuose, kaip ir visiems kitiems, privaloma važiuoti ne didesniu nei 70 km/h greičiu.

Iki balandžio 10-osios reikia pasikeisti padangas

Nuo balandžio 1 d. nebetaikomas draudimas eksploatuoti motorines transporto priemones ir jų priekabas su vasarinėmis padangomis. Jei šaltuoju sezonu buvo važinėjama su dygliuotomis padangomis, jas iki balandžio 10 d. būtina pakeisti nedygliuotomis, to nepadarius gali būti panaikintas automobilio techninės apžiūros galiojimas.

Nors nedraudžiama važinėti su žieminėmis padangomis be dyglių, visgi rekomenduojama rinktis vasarines. Jos turi būti kokybiškos, nesenos ir nenusidėvėjusios. Protektoriaus gylis turi būti ne mažesnis nei 1,6 mm (geriausia būtų 3–4 mm). Specialistai pataria naujas padangas pirkti kas 3–5 metus, vėliau jų guma sukietėja.

Pakeitus padangas pirmosiomis balandžio dienomis, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad naktimis kartais dar pasitaiko minusinė oro temperatūra, tad dėl prastesnio vasarinių padangų sukibimo su kelio danga automobilis gali pradėti slysti, todėl svarbu pasirinkti tinkamą greitį, ypač važiuojant ant tiltų ar viadukų.

Parengta pagal LKPT inf.