Teismas nubaudė motociklininką, padariusį šešis administracinius nusižengimus.

„V. P. nurodė, kad su pažeidimu sutinka, prisipažįsta visiškai. Gailisi dėl to.” – teigiama nutarime.

Skiriant administracinę nuobaudą motociklo vairuotojui, teismas atsižvelgė į tai, kad jis administracine tvarka per praėjusius 5 metus nebuvo baustas. Jo atsakomybę lengvino pripažinimas ir gailestis. Atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

Teismas nustatė, kad V. P., 2019 m. liepos 3 d., Kėdainių rajone, vairavo motociklą „Suzuki“, neturėdamas teisės vairuoti, motociklu važiavo be šalmo. Vairuodamas motociklą nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nesuvaldė motociklo, nuvažiavo nuo kelio į ūkininkui priklausantį pluoštinių kanapių lauką ir nuvirto, sutrypdamas dalį augalų. Iš eismo įvykio vietos pasišalino. Motociklas be techninės apžiūros, nedraustas, neregistruotas. Eismo įvykio metu nukentėjusiajam padaryta nedidelė žala.

Teismas, atimdamas (uždrausdamas) pažeidėjui, kuris neturėjo teisės vairuoti, motyvavo tuo, kad vadovaujantis teismų praktika, ta aplinkybė, jog asmuo neturi teisės vairuoti transporto priemones, nepaneigia galimybės jo atžvilgiu taikyti teisės vairuoti transporto priemones atėmimą. Siekiant užkardyti panašaus pobūdžio nusižengimų padarymą ateityje ir kad pažeidėjas tam tikrą laiką negalėtų įgyti teisės vairuoti transporto priemones, jam skyrė teisių atėmimą (uždraudimą).

Vairuotojui skirta subendrinta galutinė 850 eurų bauda su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu (uždraudimu) 1 metams, be motociklo „Suzuki“ konfiskavimo.

„Atsižvelgiant į nusižengimų pobūdį, pažeidėjo asmenybę, į tai, kad asmuo nėra baustas (per praėjusius 5 metus) administracine tvarka, pripažino savo kaltę, gailisi, nukentėjusiajam eismo įvykio metu padaryta nedidelio dydžio turtinė žala, kurios šis neprašo atlyginti, spręstina, kad administracinės nuobaudos tikslai bus pasiekti ir netaikant motociklo konfiskavimo.” – nutarime motyvavo teismas.

Nutarimas dar gali būti apskųstas Kauno apygardos teismui per Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmus.

Pagal Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmų pranešimą spaudai

Asociatyvi nuotrauka.

Panašios naujienos