Po Tbilisyje vykusio Europos jaunimo olimpinio festivalio (EJOF) prabėgo mėnuo. Jame dalyvavęs penkiolikmetis plaukikas Darijus Astrauskas bei vaikino treneris Tomas Pakštys gyvena šio svarbaus renginio įspūdžiais.

plaukikai

Darijus Astrauskas dėkingas treneriui Tomui Pakščiui už pagalbą treniruotėse bei palaikymą varžybose.

Jaunasis Kėdainių plaukikas buvo vienas iš 45 Lietuvos sportininkų, kovojusių Europos olimpiniame festivalyje. „Nors šįkart likau be medalių, tačiau savo pasirodymą vertinu gerai. Aš varžiausi 50 ir 100 metrų distancijose laisvu stiliumi. Be to, teko išbandyti ir estafetes. Plaukdamas 50 metrų finale likau aštuntas. Esu patenkintas tokiu rezultatu. Sužinojęs apie festivalį turėjau tris tikslus – įveikti save ir pakliūti į jį, o tada jau plaukti finale. Viskas įgyvendinta. Tai svarbiausias mūsų amžiaus plaukikų renginys ir aš jame dalyvavau. Galiu tik pasidžiaugti savo pasiekimais. Iki medalio man pritrūko 0,33 sekundės, būtent tiek greičiau už mane plaukęs vengras tapo bronzos medalio šeimininku. Žinodamas savo galimybes, galiu tik toliau treniruotis, tobulėti ir galvoti apie pergales ateityje“, – labai rimtai ateities planais dalijosi penkiolikmetis Darijus.
Vaikinas yra dėkingas treneriui Tomui Pakščiui už nuolatinį darbą kasdienėse treniruotėse ir palaikymą festivalyje Tbilisyje: „Dėl to, kad treneris buvo šalia šiose svarbiose varžybose, aš jaučiausi drąsiau.“
Pasak Darijaus trenerio T. Pakščio, sąlygos Gruzijoje Lietuvos sportininkams buvo gana sudėtingos. „Mes nuvažiavome iš vėsios Lietuvos į karščiu alsavusią šalį. Adaptacija buvo gana sudėtinga. Darijus prieš kelionę į Tbilisį turėjo savaitės stovyklą Kipre, tačiau tiek laiko buvo per mažai, kad persiorientuotum į kitą klimato zoną. Žinoma, kad galime ieškoti kabliukų ir pasiteisinimų, jog Darijus liko be medalių, nes viename plaukime teko kartoti startą. Tai vaikiną išblaškė. Tačiau mes pasiteisinimų neieškome. Žinome, ką turime daryti ir kaip ruoštis ateičiai. Manau, kad rezultatas, kai tarp 48 plaukikų mano auklėtinis liko aštuntas – yra tiesiog geras. Pagal tas sąlygas, kokias turime treniruotėms, mes džiaugiamės visais pasiekimais“– sakė jaunuolio treneris.
T. Pakštys nepamiršta pagirti Darijaus už begalinį darbštumą. Vaikinukas kasdien nuplaukia po šešis kilometrus baseine. Kai Kėdainiuose nėra galimybių treniruotis, Darijus su treneriu važiuoja į Kauną. Darijui ne paskutinėje vietoje ir mokslai. Jis „Atžalyno“ gimnazijos dešimtokas ir gali pasigirti šauniais mokslo rezultatais, juk metinis vidurkis buvo 8,85 balo.
„Jau pailsėjome. Dabar vėl kimbame į darbus. Turime įvairių planų. Reikės ne tik plaukimą tobulinti, bet ir fiziškai stiprėti, dar planuojame lankyti jogą. Įvykusius startus paliekame praeityje, atgal nesigręžiojame. Dabar visos mintys ateičiai. Darijus turi potencialo, tik reikia jį teisingai išnaudoti“, – sakė plaukimo treneris T. Pakštys.
Už galimybę išvažiuoti į olimpinį jaunimo festivalį kėdainiečiai plaukikai dėkingi ne tik Lietuvos plaukimo federacijai, bet ir bendrovėms „Lifosa“ ir „Jonavos grūdai“, Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos vadovui Virmantui Ivanauskui bei žemės ūkio ministrei Virginijai Baltraitienei.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.