Jau antrus metus iš eilės paskutinę gegužės savaitę Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijoje surengta netradicinė mokymosi „savaitė“.

Sumanūs ir drąsūs mokiniai projekto metu atliko įvairius tyrimus.

Sumanūs ir drąsūs mokiniai projekto metu atliko įvairius tyrimus.

Tai – unikalus, pačių gimnazistų sukurtas, mini projektas, kuriame dalyvavo pažangiausi – gerai besimokantys ir norintys tobulėti mokiniai.

Šios savaitės tikslas yra padėti mokiniams pagilinti jau turimas žinias, įgyti naujų kompetencijų, taip pat gauti praktinės patirties.

Pačią pirmą projekto dieną gimnazistai turėjo galimybę susitikti su ypatingu svečiu, viešėjusiu Kėdainiuose. Žydų kilmės australas Eli Rabinovitz jau kuris laikas keliauja tomis vietomis, kur gyveno žydai, tad užsuko ir į Lietuvos vidurį. Gimnazistai susitikimo metu išmėgino savo anglų kalbos žinias, taip pat sužinojo daug naujienų apie žydų kultūrą, istoriją ir gyvenimą. Gimnazistė Justė Mockutė ir kiti vienuoliktokai pademonstravo puikias angų kalbos žinias ir lydėjo svečią ekskursijoje po miestą.

Netradicinės savaitės metu atžalyniečiai susitiko su žydų kultūros puoselėtoju  Eli Rabinovitz.

Netradicinės savaitės metu atžalyniečiai susitiko su žydų kultūros puoselėtoju Eli Rabinovitz.

Antrąją projekto dieną vyko moksliniai tyrimai. Sumanūs ir drąsūs mokiniai savo jėgas išbandė tiek biotechnologijų laboratorijoje, tiek gamtoje. Jaunieji tyrėjai vykdė aplinkos apsaugos, ekologijos projektus, stebėjo sudėtingą elektroforezės tyrimo metodą, kurį jiems pademonstravo gimnazistė Agnė Staniūtė. Taip pat jaunuoliai, padedami gimnazisto Tautvydo Petrausko, sėjo skirtingų rūšių bakterijas ir jų kultūras veikė antibiotikais, taip aiškindamiesi atsparumą jiems. Galiausiai mokslinę dieną vainikavo žmogaus organų preparatų mikroskopavimas ir DNR išskyrimas.

Trečią „savaitės“ dieną darbštūs gimnazistai išbandė savo jėgas programavimo ir robotikos srityse. Dalis mokinių mokėsi kurti naudingas ir darbą kompiuteriu lengvinančias programas, tobulino per metus sukauptus programavimo įgūdžius, o kiti – susipažino su robotikos mokslu ir jo pradmenimis, domėjosi robotų konstravimo principais ir veikimo mechanizmais.

Po tokių įtemptų, sunkių mokslinių dienų, atėjo metas saviraiškai ir menui. Gimnazistai kūrybiškumo sėmėsi iš Janinos Monkutės – Marks muziejuje – galerijoje veikiančios parodos „Kuo tikiu“. Taip pat moksleiviai apsilankė ir Kėdainių dailės mokykloje. Pasisėmę gausybę idėjų, kūrybingi gimnazistai linksmai leido laiką nuostabiame mūsų miesto senamiestyje.

AGA komandai smalsu buvo aplankyti vieną inovatyviausių rajono įmonių „Daumantai LT“.

AGA komandai smalsu buvo aplankyti vieną inovatyviausių rajono įmonių „Daumantai LT“.

Na, o projektą vainikavo ekskursija po rajono įmones. Verslūs gimnazistai lankėsi UAB „Daumantai LT“, „Kėdainių vandenų“ valymo įrengimuose ir krematoriume. Įstaigų atstovai mielai pasakojo apie verslo idėjas, istoriją, gamybos ir darbo principus. Ne vienam atžalyniečiui neišdildomą įspūdį paliko „Daumantai LT“ pagardų kūrėjo Algio Kairio pasakojimai, kaip jis kuria receptūras, kokių tam reikia medžiagų bei kokius skonius mėgsta vieno ar kito regiono gyventojai. Jaunuoliai ne tik gerai praleido laiką, bet ir susipažino su savame krašte esančių įmonių veikla bei gavo dovanų.

Ši „savaitė“ mokinius skatino domėtis tiek savo kraštu, tiek pasaulio kultūra, tiek įmantrios mokslų virtuvės suktybėmis. Įgyta patirtis gimnazistams yra neįkainuojama: vieniems tai padės siekti savo tikslų, kitiems padėjo pažinti save, o tretiems – linksmai ir turiningai praleisti laiką. Kaip teigė gimnazistė Agnė Staniūtė: „Šis projektas labai vertingas, smagu veikti kažką netradiciško, į viską pažvelgti iš kito taško. Tai naudingiau nei sėdėti pamokose, nes tai gyvenimiška patirtis“.

Projekte dalyvavę gimnazistai liko labai patenkinti. Norisi nuoširdžiai padėkoti gimnazijos administracijai ir „AGA“ komandai už puikų sumanymą.

Tautvydas Petrauskas, Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos „AGA“ prezidentas