Penktadienio vakarą apniukusį dangų virš Kėdainių praskaidrino šaunioji džiazo virtuozų ketveriukė – trečią kartą Lietuvoje viešintis džiazo ansamblis – „Ari Roland Jazz Quartet“.

Niujorko  džiazmenai nuotaikingomis melodijomis  kėdainiečiams praskaidrino apniukusį  prasidėjusio savaitgalio vakarą.

Niujorko džiazmenai nuotaikingomis melodijomis kėdainiečiams praskaidrino apniukusį prasidėjusio savaitgalio vakarą.

Niujorko džiazmenai Rotušės kiemelyje  grojo populiarių lietuviškų dainų – „Ant kalno mūrai“ ir „Atskrend sakalėlis“ – improvizacijas bei mokė kėdainiečius populiarią amerikietišką lopšinę. „Esate šauni publika. Atvažiavome į Lietuvą trečią kartą ir čia jaučiamės kaip namuose. Pas jus dar būtinai sugrįšime“, – įpusėjus koncertui sakė kontrabosininkas Ari Roland.

Išankstiniu koncertu priminė festivalį

Į nepakartojamą koncertą kėdainiečius pakvietė JAV ambasada ir festivalis „Broma Jazz“.  Paasak vieno festivalio „Broma Jazz“ organizatorių Dovydo Sagaičio, renginio kūrybinei grupei labai smagu užmegzti kontaktus su puikiais džiazmenais ir padovanoti miestui nuostabų koncertą: „Šitaip mes savotiškai anksčiau pradedame mūsų festivalį, kuris kėdainiečius ir visus džiazo bičiulius į muzikus siautulį įtrauks rugpjūčio 15-16 dienomis. Mes planuojame penkiose scenose surengti aštuonis nepakartojamus ir labai įdomius skirtingus koncertus.“

Dovydas Sagaitis padėkojo JAV ambasadai, kad ji padėjo festivalio „Broma Jazz“ komandai į Kėdainius pakviesti nuostabius muzikantus.

Dovydas Sagaitis padėkojo JAV ambasadai, kad ji padėjo festivalio „Broma Jazz“ komandai į Kėdainius pakviesti nuostabius muzikantus.

Ambasada giria kėdainiečius

Niujorko ketveriukę į Kėdainius padėjusi pakviesti JAV ambasados kultūros specialistė Jūratė Krivaitienė sakė, kad Kėdainiai labai šaunus miestas ir festivalio „Broma Jazz“ ne pirmieji ambasados bičiuliai:  „Mes labai šauniai bendradarbiaujame su Janinos Monkutės-Marks muziejumi. Esame drauge įgyvendinę ne vieną projektą. Dabar atradome naujų draugų, tad tikiuosi, kad bendrų renginių ateityje tik daugės.“

Primena džiazo aukso amžių

Šaunioji džiazo virtuozų ketveriukė – JAV kultūros ambasadoriai, surengę koncertus daugiau nei 40–yje pasaulio šalių, įkvėpimo semiasi 1930-50-ujų metų „džiazo aukso amžiuje”.

Ansamblio repertuare – džiazo legendų – Charlie Parker, Dizzy Gillespie ir Billie Holiday kūriniai bei jų pačių originalios kompozicijos.

Norinčių paklausyti „aukso amžiaus džiazo“ Kėdainiuose netrūko.

Norinčių paklausyti „aukso amžiaus džiazo“ Kėdainiuose netrūko.

Kiekvienas savaip unikalus

Kontrabosininkas Ari Roland – prestižinės Juilliardo muzikos mokyklos auklėtinis, Niujorko džiazo vunderkindas, profesionalioje scenoje pradėjęs groti nesulaukęs šešiolikos. Daugelio kritikų vadinamas geriausiu tarp džiazą grojančių kontrabosininkų pasaulyje, Ari Roland yra koncertavęs ne su viena džiazo legenda, be kurios neįsivaizuojama JAV muzikos istorija – tai ir Barry Harris, Betty Carter, Lou Donaldson, Wynton Marsalis. Pastarajį dešimtmetį kontrabosininkas dažniausiai pasirodo su savo kvartetu, jau išleidusiu kelis, kritikų puikiai įvertintus albumus.

Alto saksofonu kvartete grojantis Zaid Nasser – garsaus bliuzo muzikanto Jamillio Nassero sūnus, mokęsis džiazo kalbos iš žinomiausių džiazo meistrų, Calvino Newborno ir Billo Doggetto.

Anksti įvertintas dėl savo muzikinės brandos, kvarteto ritmą kuria dinamiškasis būgnininkas Keith Balla, surengęs meistriškumo pamokas daugiau nei trisdešimtyje pasaulio šalių, o kvarteto kompozitoriaus ir aranžuotojo Chris Byars rankose nauju džiazo pojūčiu ir nepriekaištinga stilistika prabyla tenoro saksofonas.

Birželio 27 d. Niujorko džiazmenai koncertą rengia Panevėžyje,  po to – Telšiuose ir Palangoje.

 

 

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.