Prie Kėdainių ra­jono savivaldybės tarybos po­sėdžių salės stovinti Juozo Genevičiaus skulptūra vis sulaukia vandalų „dėmesio“.

skulpturaŠiomis dienomis baltojo marmuro skulptūra vėl „patobulinta“ juodo markerio keverzonėmis.

Simbolizuoja vaisingumo dievą

Šis, 1987 metais sukurtas dabar jau Vilniuje gyvenančio meninin­ko Juozo Genevičiaus, paminklas greta savivaldybės stovi ilgiau negu dvidešimtmetį. Jis bu­vo specialiai pirktas dėl anksčiau čia veikusio Civilinės Metrikaci­jos skyriaus, kaip gražus šventi­nės nuotaikos gyvinimo ir darnios ateities susituokusioms poroms simbolis.

skulptura1Ši balto marmuro statula – tai meni­ninko sukurto lietuvių mitologi­nių dievybių ciklo viena skulptūrų, simbolizuojanti dviveidį vaisingu­mo dievą. Jis sėdi ant mitologi­nio žvėries, rankose laiko ragą, jo veidą dengia kaukė, kuri yra aliu­zija į kadaise vykusius ritualus su kaukėmis. Ant juodo postamento pastatyta skulptūra seniau buvo visiškai balta, tad sukūrė dviejų priešingų spalvų kontrastą.

Šis skulp­tūrų ciklas dar sovietiniais laikais dalyvavo tarptautinėje parodoje tuometinėje Čekoslovakijoje, kur buvo įvertintas labai gerai.

Keliaus į kitą vietą

Deja, šiandien skulptūra jau praradusi savo pirminę spalvą – iš baltos tapusi pilkšva. Skulptūros veikėjų veidus vis atsiranda norinčiųjų „išpuošti“ spalvotų da­žų teplionėmis, vienai būtybei net numušta nosis.

skulptura2„Jau kuris laikas kalbinau rajono vadovus perkelti šią skulptūrą į saugesnę ir pagarbesnę vietą. Panašu, kad galiausiai radome sprendimą. Skulptūra bus perkelta į bibliotekos kiemelį. Manau, kad ten jai bus tinkamesnė vieta, juolab, kad kiemelis yra stebimas vaizdo kameromis. Kalbėjome ir su skulptūros autoriumi. Jis žada kūrinį atnaujinti“, – sakė rajono Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Vytautas Kundrotas.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.