Norite pasveikinti dar nelabai pažįstamą kolegę, o galbūt dovana reikalinga, atrodytų, viską jau turinčiam draugui? Universalios, bet naudingos staigmenos įvairiausioms progoms – sudėtinga, daug klausimų kelianti dilema. Vis dėlto, yra 4 variantai, kurie pravers kone kiekvienam. Taigi, kokios idėjos gelbės nežinančius, kur ir kokio sprendimo dairytis?

1. Kvepianti ir namus puošianti staigmena

Gėlių žiedai visuomet pakelia nuotaiką, priverčia nusišypsoti, nuteikia pozityviai dienai. Be to, interjero dizaineriai džiaugiasi, kad įdomios gėlių rūšys vis dažniau puošia, papildo įvairaus stiliaus namų, biuro interjerą. Teigiamas poveikis emocinei būsenai ar efektyvios patalpų dekoracijos – kiekvienam aktualus klausimas. Būtent todėl mėgstamų gėlių glėbys yra laikomas universalia dovana.

Gėles į namus visuose Lietuvos miestuose pristatantys „Pasaulio Gėlės“ profesionalai patvirtina, kad asortimento įvairovė šiandien leidžia rasti tinkamą sprendimą tiek mylimai mamai, tiek brangiam draugui. Floristės pabrėžia galimus pateikimo būdus – gyvi ar „miegančių“ gėlių žiedai komponuojami puokštėse, dėžutėse, krepšiuose, stikliniuose induose. Patarimas tiems, kurie nori nustebinti – gėlių pristatymas daug efektingesnis, kai yra patikimas profesionaliam kurjeriui.

2. Unikalūs, valgomi gardumynai

Valgomos gėrybės karaliauja universalių dovanų sąrašo viršuje. Skirtingoms progoms skirtų kulinarinių šedevrų asortimentas labai įvairus. Būtent dėl to, kad tokio tipo staigmena tapo įprastu reiškiniu, verta paieškoti įdomesnio sprendimo. Nebūtina dairytis gurmaniškų produktų, tačiau šie turi būti itin kokybiški, paruošti srities žinovų.

Jei nežinote, kuo nustebinti kolegą, tėtį ar draugę, pravers pasidomėti, kas mieste skrudina geriausią kavą, gamina rankų darbo saldainius, o gal pristato ypatingos sudėties sūrius. Žinoma, pasirinkti tinkamiausią variantą padės dovaną gausiančiojo asmenybės, bent numanomų pomėgių, stiliaus įvertinimas.

3. Nišinės krautuvėlės čekis

Niekaip negalite nuspręsti dėl vieno maisto gaminio, o gal esate tvirtai įsitikinę, kad per mažai pažįstate žmogų? Tuomet geriau nerizikuoti ir įteikti pasirinkimo laisvę. Nišinės krautuvėlės čekis leis patiems pasirinkti patikusias namų dekoro detales ar gurmaniškus maisto produktus, norimus paragauti gėrimus. Maistas ir dekoracijos – geriausi variantai. Kiekvienas dekoruoja savas erdves, mėgsta kokybiškus skanėstus, o štai dėl rūbų arba kvapų gali kilti dvejonių.

Ekspertai skatina investuoti būtent į nišinės parduotuvės čekį, mat masinės prekybos centrai atima didelę dalį žavesio. Pastebima, kad kartais tokia dovana ne tik palaikoma banalia, bet ir sukelia įtarimą, jog buvo nupirkta paskutinę minutę. Unikalus produktas bei išskirtinis prekės ženklas parodo, kad pasirinkimas buvo apgalvotas.

4. Kasdienės paslaugos kitaip

Lygiai taip pat, kaip ir su nišinėmis krautuvėlėmis, galima pasvarstyti apie įvairias paslaugas. Jei netikėta smulkmena reikalinga stilingai, detales pastebinčiai asmenybei, visuomet pravers kokybiškos, gal net kitokios kasdienės paslaugos kuponas. Pavyzdžiui – apsilankymas šiuolaikinėje kirpykloje, degustacijomis garsėjančiame restorane, renginyje.

Vienintelė taisyklė yra ta, kad atliekamas specialistų darbas turi būti aukštos kokybės, išsiskiriantis iš kitų. Jei perkamas grožio salono kuponas, tai galėtų būti moderni kirpykla, kurioje dirba žinomi specialistai, o kirpimo metu pasiūloma šventiškai pasimėgauti patinkančiu gėrimu. Kitaip tariant, turi sužavėti neįprastas įprasto proceso pateikimas.

Ko vengti?

Kilus idėjai, patariama visuomet paklausti savęs, ar daiktas arba paslauga nėra susiję su specifinėmis žmogaus savybėmis. Nerekomenduojama pirkti bilietų į koncertus, kvepalų, drabužių. Šie stipriai susiję su individualiu asmens skoniu, stiliaus jutimu, pomėgiais. Neverta rizikuoti ir su tam tikrais maisto produktais, pavyzdžiui, mėsos gaminiais, riešutais.

Kiekvienam tinkama dovana reiškia, kad ji turi būti naudinga, nepriklausomai nuo gavėjo stiliaus, amžiaus, pomėgių. Verta pamiršti stereotipus ir leistis į įdomių dekoracijų, daiktų, paslaugų bei pramogų paieškas. Šiandien gerai apgalvotos net universalios smulkmenos gali būti tiek praktiškos, tiek originalios!

PASAULIOGELES.LT inf.

Užs. Nr. 89