Vakar vidurdienį Bendruoju pagalbos centro telefonu 112 gauta žinia apie neva kilusį gaisrą. Skambino vaikas. Prireikė nemažai laiko, kol paaiškėjo, kad jokio gaisro nėra.

„Pirmas melagingas skambutis buvo gautas 12.02 val. Atsiliepus Bendrojo pagalbos centro operatorei vaikas pasakė „Gaisras“ ir padėjo ragelį. Fone buvo girdėti daugiau vaikų balsų. Bandyta perskambinti, bet nepavyko.

Nors vaikas adreso nepasakė, jo mobilusis telefonas pats nusistatė buvimo vietą ir perdavė duomenis Bendrajam pagalbos centrui. Jie aiškiai rodė Kėdainių „Ryto“ progimnaziją.

Informacija buvo perduota priešgaisrinėms gelbėjimo pajėgoms, policijai ir greitosios medicinos pagalbos tarnybai. Buvo bandoma prisiskambinti ir vaikui, ir į mokyklą.

12.09 val. pavyko susisiekti su mokyklos budėtoju, kuris paneigė gautą informaciją – pasakė, kad jokio gaisro nėra.

12.09 val. į skambutį pagaliau atsiliepė ir vaikas. Jis teigė, kad gaisro nėra, jis neva norėjo paskambinti mamai, bet netyčia paskambino numeriu 112. Jam priešgaisrinių gelbėjimo pajėgų valdytoja pasakė, kad yra skambučio garso įrašas, kuriame aiškiai girdisi, ką jis pasakė, todėl atvyksta visos tarnybos ir jis turės nemalonumų.

12.14 val. iš vaiko telefono paskambino moteris, kuri pasakė, kad „Niekas neįvyko“, bet paprašius pasakyti adresą, iš kur skambinama, padėjo ragelį.

Vėl pakartotinai bandyta skambinti tuo pačiu numeriu. Iš pradžių vėl niekas neatsiliepė. 12.16 val. pagaliau atsiliepė kita moteris. Ji teigė esanti socialinė pedagogė, pas kurią mokytoja atsivedė mokinį. Vaikas ir joms aiškino norėjęs paskambinti mamai, bet netyčia paskambinęs numeriu 112.

Tiek ugniagesiai gelbėtojai, tiek policija buvo nuvykę į vietą. Ar imsis tarnybos kažkokių priemonių dėl šio melagingo skambučio, negalime pasakyti – tai jų kompetencijos sritis ir jos priima sprendimus. Mes į policiją kreipiamės dėl Bendrojo pagalbos centro darbo trukdymo ir dėl mūsų darbuotojų įžeidinėjimų.

Norime gyventojams priminti, kad priešgaisrinės apsaugos, policijos ar greitosios medicinos pagalbos tarnybos iškvietimas žinant, kad pagalba nereikalinga, gali užtraukti baudą nuo 200 iki 2 000 eurų (LR ANK 493 straipsnio 2 dalis)“, – teigė Bendrojo pagalbos centro atstovė viešiesiems ryšiams Vilma Juozevičiūtė.

Kadangi vaikas yra nepilnametis, už jo išdaigas gali tekti atsakyti tėvams.

Kėdainių mugės“, BPC ir Kauno PGV inf.

Asociatyvi nuotr.