Antradienį Kėdainių rajono savivaldybėje padėkota Kėdainių „Nevėžio” futbolo klubui, kurio pagrindinė vyrų komanda iškovojo 2023 m. „Optibet Pirmos lygos” bronzą. Bronzos medalius sportininkams užkabino LFF „Optibet Pirmos lygos” direktorė Diana Jonaitienė ir klubų valdybos pirmininkas Andrius Markevičius.

Rajono vadovai, sveikindami futbolininkus, įvertino klubo pasiekimus ir pripažino, jog klubo veikla nusipelno didesnio savivaldybės dėmesio bei finansavimo.

LFF „Optibet Pirmos lygos” bronzos medaliai ir Kėdainių rajono mero Valentino Tamulio padėkos įteikti: „Nevėžio” vartininkams Robertui Granauskui, Rokui Bagdonavičiui ir Matui Daškui; gynėjams Arminui Lukoševičiui, Karoliui Rukuižai, Karoliui Gvildžiui, Rokui Župerkai, Kiprui Obolevičiui, Myroslavui Tsebenko, Nojui Černiauskui; saugams Vakariui Skibiniauskui, Juliui Kasparavičiui, Aurimui Raginiui, Matui Petkevičiui, Ugniui Avizovui; puolėjams Lukui Berednikovui ir Jevhenijui Mohilui.

Apdovanojimai įteikti „Nevėžio” futbolo komandos treneriams Dariui Gvildžiui ir Algirdui Surgautui (vyr. trenerio asistentas, vartininkų treneris), klubo vadovui Sauliui Skibiniauskui, viešųjų ryšių specialistei Irinai Eid bei fanų atstovams Rimvydui Kišonui ir Linai Župerkienei.

(Kėdainių r. savivaldybės nuotr.)

Paskutinių rungtynių drama

2023 m. pirmenybių bronzą Kėdainių „Nevėžis” išplėšė paskutinėse sezono rungtynėse savo aikštėje prieš lygos čempionus. Praėjusį trečiadienį Kėdainiuose buvo įveiktas Vilniaus rajono „TransINVEST”.

Net jei „Optibet Pirmos lygos“ sezono scenarijų būtų kūręs patyręs režisierius, jis, ko gero, neprieštarautų tokiai pabaigai, kokia nutiko realybėje. Tiek intriguojančių įvykių, kiek sirgaliai jų išvydo paskutiniame pirmenybių ture, užtektų ne vienai sporto dramai, pripažino sporto portalas Sportas.lt.

„Prieš 30-ąjį turą jau buvo aiškūs ir lygos laimėtojai – Vilniaus rajono „TransINVEST“, ir sidabro savininkai – Kauno „Be1 NFA“. Į bronzos medalius iki paskutinės dienos rankas tiesė net keturi klubai, – sezono pabaigą apžvelgė Sportas.lt – Kėdainiečiams bronzinis pasirodymas su „TransINVEST“ buvo toks pat permainingas, kaip ir visas jų sezonas.

Jau 9-ąją min. savo aikštėje jie ėmė atsilikti 0:1. Mačo lūžis įvyko antrojo kėlinio pradžioje, kai kėdainiečiai vieną po kito sugrūdo tris įvarčius ir bronziniais šampano purslais apšlakstė pergalę – 4:1″.

Po paskutinio pirmenybių turo tiek pat taškų – po 51 – kiek ir „Nevėžis“, buvo surinkę dar trys lygos klubai – Kretingos „Minija“, Klaipėdos „Neptūnas“ ir Plungės „Babrungas“. Keturioms komandoms turint vienodą taškų kraitį, teko skaičiuoti tarpusavio susitikimų statistiką. Ji buvo palankiausia „Nevėžiui“.

Nuotraukoje iš kairės: „Optibet Pirmos lygos” klubų valdybos pirmininkas A. Markevičius, meras V. Tamulis, „Nevėžio” vyr. treneris D. Gvildys su komandos kapitonu A. Lukoševičiumi, lygos direktorė D. Jonaitienė ir FK „Nevėžio” vadovas S. Skibiniauskas. (Kėdainių r. savivaldybės nuotr.)

„Iki medalių ėjome sunkiausiu keliu. Ir pernai, ir šiemet. Bet tikslą ir vėl pasiekėme, – sakė „Nevėžio” vyr. treneris, antrą kartą ant prizininkų pakylos atvedęs Kėdainių komandą, Darius Gvildys. – Antroji sezono dalis mums nebuvo labai sėkminga, išbarstėme nemažai taškų. Bet susėdome su vyrais, pakalbėjome ir susitarėme, kad nesvarbu, sekasi mums ar ne, privalome parodyti charakterį. Džiaugiuosi, kad savo pažadą įvykdėme“.

„Nevėžį” remia tris dešimtmečius

Rajono meras V. Tamulis, sveikindamas futbolininkus pasidžiaugė, jog puikius rezultatus demonstruoja ne tik pagrindinės „Nevėžio” komandos futbolininkai. Pirmoje šalies lygoje rungtyniauja „Nevėžio” moterų komanda, žemesnėse lygose – vyrų komandos, per 200 įvairaus amžiaus vaikų treniruojasi klubo komandose, o futbolo sporto šaka sudominami jau ir Kėdainių darželinukai.

60-metį perkopusio „Nevėžio” futbolo klubo jaunių komandoje yra rungtyniavęs ir ištikimiausias dabartinio „Nevėžio” rėmėjas UAB „Daumantai LT” direktorius Saulius Grinkevičius.

„Džiugu, kad „Nevėžis” rodo stabilų rezultatą – Pirmoje lygoje iškovotos prizinės vietos, prieš keletą metų buvote ir čempionais, – kalbėjo ilgametis „Nevėžio” futbolo klubo rėmėjas S. Grinkevičius. – Buvo „Nevėžio” sezonas ir A lygoje. Gaila, kad šiandien daug kas priklauso nuo pinigų. Yra nebloga komanda, geri žaidėjai, bet tik dėl finansinių klausimų negali pasiekti dar aukštesnio lygio”.

Pasak S. Grinkevičiaus, be generalinio rėmėjo, kuris ant savo pečių užsikrautų visą finansinę naštą, net ir papuolus į aukščiausią šalies lygą, išsilaikyti joje yra sudėtinga.

„Daumantai LT” „Nevėžio” futbolo klubą remia nuo 1993 metų”, – sakė įmonės vadovas S. Grinkevičius ir palinkėjo klubui daugiau rėmėjų.

„Ačiū jums, vyrai, už geras akimirkas kėdainiečiams ir pavyzdį vaikams”, – futbolininkams padėkojo ištikimas klubo rėmėjas.

(Viršelio nuotr. – Kėdainių r. savivaldybės)