Dar šios savaitės pradžioje visi ženklai rodė, kad Kėdainiai artėjantį sezoną nebeturės savo komandos stipriausioje Lietuvos krepšinio lygoje (LKL). Nepaisant to, kad dar pirmadienį Kėdainių rajono valdžia davė suprasti, jog paramos su finansiniais sunkumais susidūręs klubas iš savivaldybės nesulauks, „Nevėžio“ klubo dalininkai ir LKL vadovybė rankų nenuleido, ir, regis, rado išeitį, padėsiančią klubui išbristi iš sudėtingos situacijos.


Finansinių sunkumų slegiamas Kėdainių „Nevėžio“ krepšinio klubas verčia naują istorijos puslapį, o vadovauti jam imasi Lietuvos krepšinio pasaulio įžymybės. Vienas jų – sporto direktoriumi tapsiantis buvęs ilgametis krepšinio agentas Virginijus Bulotas. Jis neslepia sieksiąs Kėdainių klubui atversti naują istorijos etapą, išspręsti vadybos bei įsiskolinimų problemas bei suformuoti tokią komandą, už kurią ateis sirgti kėdainiečiai.

Klubui vadovaus krepšinio pasaulio įžymybės

„Nevėžio“ dalininkai pritarė naujojo krepšinio klubo direktoriaus kandidatūrai, juo tapo praeityje puikiai žinomas krepšininkas, kaunietis, Mindaugas Arlauskas.

Buvęs Kauno „Žalgirio“ žaidėjas, ketverius metus ryšėjęs komandos kapitono raištį, į „Nevėžį“ ateina kartu su dar viena šalies krepšinio pasaulio įžymybe. Tai buvęs ilgametis krepšinio agentas, ne vienai žvaigždei atstovavęs Virginijus Bulotas.

Pasak Virginijaus Buloto, dabar mūsų visų tikslas – suformuoti komandą, jos strategiją bei rinkodarą taip, kad žmonės ateitų sirgti už „Nevėžį“ ir tuo pačiu gerai praleistų laiką.
D. Lukštos nuotr.


„Mes ateiname su galimybe padėti klubui susitvarkyti ir sukurti sistemą, sudėlioti viziją mažiausiai 3–4 metams į priekį. Kad klubas turėtų jaunų žaidėjų ugdymo strategiją bei galimybę pritraukti papildomų rėmėjų“, – „Kėdainių mugei“ sakė V. Bulotas.

Pasinaudos sukaupta patirtimi bei žiniomis

Buvęs ilgametis krepšinio agentas V. Bulotas minėjo kuruosiantis sportinę klubo veiklos pusę. Kaunietis patvirtino artimiausiu metu tapsiantis Kėdainių „Nevėžio“ sporto direktoriumi.

Mes ateiname su galimybe padėti klubui susitvarkyti ir sukurti sistemą, sudėlioti viziją mažiausiai 3–4 metams į priekį. Kad klubas turėtų jaunų žaidėjų ugdymo strategiją bei galimybę pritraukti papildomų rėmėjų.
Virginijus Bulotas


Jis neslėpė, kad šioje veikloje tikisi sulaukti sūnaus Tado, kuriam perleido krepšinio agento veiklą, pagalbos. NBPA ir FIBA agento licenzijas turintis T. Bulotas vadovauja jo paties įkurtai bendrovei „Bbaltics“, atstovauja nemažam būriui šalies bei užsienio sportininkų. Tarp jo klientų – Donatas Motiejūnas, Paulius Jankūnas bei kiti.

„Sūnus dirba atskirai, tačiau, be abejo, padės. Nes šiuo metu jis turi daugiau informacijos ir žinių nei aš“, – sakė V. Bulotas.


Vienas tikslų – veiklos ir finansavimo skaidrumas

Pastaruoju metu „Nevėžis“ nemažai kritikos sulaukė dėl pasirinkto finansavimo būdo, kai paramos lėšos būdavo skiriamos ne klubui, bet šalia jo veikiančiam labdaros ir paramos fondui.

V. Bulotas užsiminė, kad šių problemų sprendimas – vienas prioritetinių darbų.

„Tikslas, kad klubas funkcionuotų ir būtų legaliu paramos gavėju. Mes norime, kad viskas būtų aišku, skaidru, (pinigai keliautų – red.) per vieną kasą. Juk žmogus negali gyventi turėdamas kelis asmens kodus, taip pat ir klubas turi būti vienu juridiniu vienetu“, – sakė V. Bulotas.

Sukūrė gelbėjimo planą

Vienintelio profesionalaus Kėdainių krepšinio klubo sporto vadovu tapsiantis V. Bulotas neslėpė pagrindinio siekio – išlaikyti iš rankų slystančią LKL licenciją.

Ją atimti grasinta dėl susikaupusių skolų. Pirminiais duomenimis, vien šį sezoną susidarę klubo įsiskolinimai, kuriuos būtina padengti, siekia 200 tūkst. eurų. Vien mokesčių inspekcijai klubas skolingas apie 50 tūkst. eurų, o likusią dalį sudaro įsipareigojimai krepšininkams, jų agentams, maitinimo bei kitų paslaugų teikėjams. Ilgalaikiai klubo įsipareigojimai kur kas didesni.


Panašu, jog klubo valdymą perimantys kauniečiai žino galimybes, kaip šias problemas išspręsti bei išsilaikyti LKL gretose. V. Bulotas užsiminė, jog kai kurių planų esama, o situacija taps aiškesnė kitą savaitę.

„Kėdainiai be LKL‘o kaip Trevisas be Benneton‘o“, – sakė V. Bulotas.

Greitų permainų nežada

Kalbėdamas apie netolimą perspektyvą V. Bulotas kėdainiečiams nežadėjo greitų permainų. Krepšinio specialistas, regis, į klubo situaciją žvelgia itin realistiškai, kuria ateities viziją, kurioje regimas klubo pakilimas.

„Kiti metai bus pakankamai sunkūs, nes reikės sustruktūrizuoti visus įsipareigojimus, taip pat suformuoti komandą, kuri nebūtų visai trypiama. Kai žinai trejų metų viziją, vienerius metus gali kažką aukoti.

Mūsų tikslas – suformuoti komandą, jos strategiją bei rinkodarą taip, kad žmonės ateitų sirgti už „Nevėžį“ ir tuo pačiu gerai praleistų laiką. O kai ateis žmonės, bus lengviau ir rėmėjų surasti“, – ateities viziją apibrėžė V. Bulotas.

Be savivaldybės paramos neišsivers

Būsimasis klubo sporto vadovas neslėpė – žaidžiant elitinėje šalies lygoje, LKL‘e, be savivaldybės finansinės paramos išsiversti nepavyks. Juolab, kad visos LKL komandos gauna finansavimą iš atstovaujamų miestų, o Kauno „Žalgiris“ papildomas pajamas dar užsidirba ir per arenos valdymą, kurią klubui perleido miestas.

„Finansinę pagalbą gaunant iš miesto, klubas tampa atskaitingas šio miesto gyventojams bei miesto savivaldybei. Todėl jis turi būti aiškus, skaidrus ir permatomas“, – sakė V. Bulotas.

Kalbėdamas apie per ilgą laiką susikaupusius klubo įsiskolinimus V. Bulotas minėjo, kad skolas grąžinti – privalu.

„Žalgiris“ savo skolas irgi ne iš karto atidavė, „Neptūnas“ turbūt irgi dar ne viską atidavė. Visi turi į ilgesnį laiką išdalintų įsipareigojimų. Mūsų tikslas – ne inicijuoti bankrotą ir niekam nieko neatiduoti, bet gyventi, kurti ir grąžinti“, – sakė V. Bulotas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.