Dramatišką pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) šiandien pasiekė Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ (4-13), kuris namuose 92:86 (27:22, 24:29, 16:16, 25:19) palaužė Jonavos „CBet“ (7-10) klubą.

Šis laimėjimas labai svarbus Kėdainių ekipai, siekiančiai pakilti iš dugno „Betsafe-LKL“. Dabar mažiau pergalių yra tik „Gargždų“ (3-13) sąskaitoje.

Kėdainių komanda pradėjo rungtynes geriau (7:2), o skirtumas po Igno Vaitkaus ir Zane‘o Watermano taškų tapo dviženklis – 18:7. Strahinja Mičovičius ir Tauras Jogėla ėmė mažinti „CBet“ atsilikimą, o po pirmo kėlinio šeimininkai turėjo tik 5 taškų persvarą – 27:22.

Antrajame ketvirtyje skirtumas išliko panašus, kol kėdainiečiai neatstatė dviženklio pranašumo (47:36), tiesa, jau netrukus svarstyklės ėmė krypti į kitą pusę. Gera „CBet“ atkarpa, kurioje žibėjo Lukas Kreišmontas ir Edvinas Šeškus, leido artėti (46:49), o Lesterio Medfordo baudos atsilikimą mažino iki minimalaus – 48:49. Ignas Vaitkus pristabdė oponentų spurtą, bet baudų metimais po Francio Okoro asmeninės ir Gedimino Petrausko techninės pražangos jonaviečiai gavo progą lyginti rezultatą – 51:51.

Nors „CBet“ pagavo gerą bangą, ji iniciatyvos neįstengė perimti. Pavyko rezultatą persverti, tačiau E.Šeškus baudas svaidė pro šalį, o Courtney Ramey atsakė tritaškiu – 61:59. Tik pačiame kėlinio gale L.Kreišmonto tritaškis leido grąžinti lygybę – 67:67.

Atkakli kova tęsėsi iki pat pabaigos. Neišnaudoti svečių baudų metimai lėmė, kad „Nevėžis-Optibet“ turėjo nedidelį pranašumą (80:78), maža to, techninę pražangą gavo Virginijus Šeškus. C.Ramey stojo mesti dar trijų baudų, J.Marcinkevičius šovė tritaškį – taip šeimininkų persvara augo (85:78), žaisti likus mažiau nei 2 minutėms. Gelbėti savo ekipą ėmė L.Medfordas (81:85), bet netrukus jis pats prasižengė, suteikdamas šeimininkams progą vėl didinti persvarą – 87:81. R.Keliačius artino prie pergalės „Nevėžį-Optibet“ (89:81), o M.Lewiso dvitaškis situacijos nebekeitė.

Pirmoji komandų akistata buvo pasibaigusi „CBet“ pergale 94:77. Tiesa, tai buvo pačios pirmosios „Betsafe-LKL“ sezono rungtynės.

„Nevėžis-Optibet“: Zane‘as Watermanas 21 (12 atk. kam.), Francis Okoro 18 (8 atk. kam.), Courtney Ramey 15, Ignas Vaitkus 12, Justinas Marcinkevičius 11.

„CBet“: Strahinja Mičovičius 21 (4/8 trit.), Lesteris Medfordas 13, Edvinas Šeškus ir Michaelas Lewisas – po 11, Tauras Jogėla 10, Michaelas Hughesas 9 (7 atk. kam.).

Kitas „Betsafe-LKL” rungtynes Kėdainių „Nevėžis-Optibet” žais sausio 28 d., sekmadienį, išvykoje su „Šiauliais”.