Pirmąją pergalę Citadele Karaliaus Mindaugo taurėje (Citadele KMT) įsirašė vienintelė antrojo šalies diviziono komanda – Palangos „Olimpas“ (1-2). Vainauskų šeimos vyrų vadovaujamas klubas namuose 77:66 (19:21, 23:15, 13:12, 22:18) nugalėjo Kėdainių „Nevėžį-Optibet“ (1-2).

Kėdainių komanda negavo lengvo gyvenimo mačo pradžioje. Prireikė legionierių spurto, kad skirtumas taptų kažkiek apčiuopiamu – 21:16. Tiesa, iki pirmo kėlinio pabaigos Tadas Budrys jį aptirpdė – 19:21.

Pastarojo dėka „Olimpas“ persvėrė rezultatą (23:22), o Mariaus Runkausko ir Pauliaus Danisevičiaus tritaškių serija išlaikė priekyje šeimininkus – 38:29. Skirtumas augo iki dviženklio (40:29), bet iki ketvirčio pabaigos „Nevėžis-Optibet“ jį aptirpdė – 36:42.

Palangos komanda toliau atrodė užtikrintai ir atgavo dviženklę persvarą po pertraukos – 49:39. Justinas Marcinkevičius bei Ignas Vaitkus bandė pralaužti „Nevėžio-Optibet“ puolimą, tačiau priartėti labiau sekėsi sunkiai – 42:49. Po trijų kėlinių šeimininkai buvo priekyje tokiu pat atstumu – 55:48.

Laiko dar buvo užtektinai, kad Kėdainių ekipa atsitiestų. Lovre Bašičius ir Carlosas Jurgensas bandė įnešti pozityvo (54:59), tačiau M.Runkauskas rodė savo patirtį – 62:54. K.Guščikas kartu su pastaruoju tempė į priekį „Olimpą“ (67:56), kuris pergalės nebepaleido iš rankų.

„Sveikinu komandą su istorine pergale. Džiaugiamės ir einame toliau. Man kaip treneriui norėtųsi daugiau kantrybės, mažiau neišprovokuotų klaidų“, – taisytiną dalyką pergalės fone įvardino Sandis Buškevicas.

„Slogios rungtynės mums, geros – Palangai, nuo pirmų minučių jie kontroliavo žaidimą. Kažkuriais momentais kabinomės, bet klaidos virto 8–10 taškų skirtumu“, – apgailestavo Gediminas Petrauskas.

„Olimpas“: Karolis Guščikas 19 (10 atk. kam.), Paulius Danisevičius 17, Marius Runkauskas 14, Tadas Budrys 12.

„Nevėžis-Optibet“: Carlosas Jurgensas 17 (7 atk. kam.), Zane‘as Watermanas 12 (9 atk. kam.), Ignas Vaitkus 11 (2/8 trit.), Lovre Bašičius ir Robertas Keliačius – po 7.

Kitas KMT B pogrupio rungtynes „Nevėžis-Optibet” žais su tuo pačiu Palangos „Olimpu” Kėdainių arenoje, spalio 31 d., 18 val. Tiesioginė rungtynių transliacija internetu per LRT.lt.