Kėdainių komanda šįvakar sukūrė sensaciją „Betsafe-LKL” čempionate – Vilniaus „Jeep” arenoje rezultatu 92:88 (21:25, 20:20, 33:19, 18:24) įveikė praėjusio sezono čempionus Vilniaus „Rytą”.

„Rytas“ vertėsi be trijų svarbių žaidėjų – Marcusas Fosteris sulaukė šeimos pagausėjimo, žaisti negalėjo ir Jarvisas Williamsas bei Tomas Lekūnas. Kertinio aukštaūgio neturėjo ir Kėdainių klubas, atvykęs be Pauliaus Petrilevičiaus, kuris dėl laidotuvių šeimoje praleido treniruotę, o po to dar ir susirgo.

Komandos rungtynes pradėjo lygiai ir tik po Evaldo Kairių taškų vilniečiai atsiplėšė – 21:15. „Nevėžis-Optibet“ varžovams nusileisti neketino ir po Artūro Žagaro dvitaškio priartėjo iki minimalaus deficito – 28:29.

Prieš ilgąją pertrauką Danielius Lavrinovičius sumetė svarbius baudų metimus, tačiau sėkmingai prieš išsiskirstant į rūbines dar pasižymėjo ir Margiris Normantas – 45:41.

Vos prasidėjus trečiajam ketvirčiui svečiai skėlė skirtumą perpus, tačiau čiurną susižeidęs Darylas Doualla turėjo sėsti ant suolo. Marius Valinskas kėdainiškių ūpą palaikė tritaškiu – 49:47. Įsibėgėjęs gynėjas vieną po kito paleido tris tolimus metimus, jį atvėsino M. Normanto tritaškis – 52:55. Estafetę iš lietuvio perėmė belgas Timas Lambrechtas – 61:56. Sugrįžęs D. Doualla trečiąjį kėlinį uždarė paversdamas skirtumą dviženkliu – 74:64.

Ketvirtajame kėlinyje Kėdainių klubas laikėsi pavyzdingai – likus žaisti kiek daugiau nei 3 minutes Dominykas Stenionis grąžino dviženklę persvarą – 84:74. Vilniečiams nepadėjo ir po savo pražangos techninę nuobaudą užsidirbęs Lukas Uleckas. Šeimininkų viltis palaikė M. Normanto baudų metimai – 81:88.

Vilniečiams nepavyko rezultatyviai išnaudoti nesportinės svečių pražangos, bet po vėlesnių Elvaro Fridrikssono baudų metimų vis tiek kėsinosi į pergalę – 84:88. Po pražangos neklydo ir Bradas Davisonas (90:84). Benedekas Varadi į tai atsakė tritaškiu. Svečiai išsimesdami kamuolį suklydo, o M. Echodas pataikė tik vieną baudos metimą – 88:90. Rungtynes uždarė D. Stenionio baudų metimai.

Pavyzdingą mačą sužaidė „Nevėžio-Optibet“ lyderis A. Žagaras – 28 minutės, 21 taškas (3/7 dvitaškių, 3/5 tritaškių, 6/6 baudų metimų), po 2 atkovotus ir prarastus kamuolius, 2 rezultatyvūs perdavimai, net 9 išprovokuotos pražangos, 5 paties nuobaudos ir 20 naudingumo balų.

„Rytas“: Gytis Radzevičius 19 (2/7 tritaškių, 10 atk. kam., 4 klaidos), Margiris Normantas 17 (4 rez. perd., 4 klaidos), Benedekas Varadis 14 (1/6 tritaškių), Martynas Echodas 12 (4/10 dvitaškių, 12 atk. kam.), Elvaras Fridrikssonas 11.

„Nevėžis-Optibet“: Artūras Žagaras 21, Bradas Davisonas 16 (2/6 tritaškių), Dominykas Stenionas (7/9 baud. met.) ir Marius Valinskas (4/8 tritaškių) po 14, Timas Lambrechtas (6 atk. kam.) ir Danielius Lavrinovičius po 9.

„Yra stebuklas – laimėti rungtynes, leidus varžovui puolime atkovoti 22 kamuolius, – po pergalės nuostabos neslėpė „Nevėžio” vyr. treneris G. Petrauskas. – Čia nerealūs skaičiai. Bet mes pataikėme metimus, ypač trečiame kėlinyje. Smagu yra laimėti prieš čempionus ir dar išvykoje. Ji buvo reikalinga ir komandai atsitiesti po skaudaus pralaimėjimo Jonavoje. Neramina komandos bangavimas. Turime užsibrėžę tikslus, bet po tik ketverių sužaistų rungtynių jų dar neatskleisime”.

Kitas „Betsafe-LKL” rungtynes „Nevėžis-Optibet” žais kitą pirmadienį, spalio 17 d., Kėdainių arenoje su „Šiauliais”. Rungtynes tiesiogiai transliuos BTV.