Karaliaus Mindaugo taurėje (Citadele KMT) pirmuosius mačus sužaidė dvi prastai Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) sezoną pradėjusios komandos. Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ (1-0) namų arenoje 112:107 (37:23, 24:23, 29:31, 22:30) nugalėjo Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (0-1).

Abi komandos rungtynes pradėjo aukštu tempu, o sužaidus šešias minutes šeimininkai pirmavo 15:14. Vis dėlto pramesti nustoję kėdainiškiai taškais užbaigė aštuonias atakas paeiliui, o Zane’o Watermano dvitaškis su pirmojo kėlinio sirena sukrovė solidžią persvarą (37:23).

Trečiajame kėlinyje Kėdainių klubas atsiplėšė 70:49, tačiau tuomet patyrė pirmąją duobelę puolime – leido varžovams pelnyti dešimt taškų paeiliui ir prarado Robertą Keliačių, kuris nesužaidęs nė vienuolikos minučių surinko penkias pražangas.

Šeimininkai per tris kėlinius surinko 90 taškų, tačiau svečiai išsilaikė koviniu atstumu, kurį dar paaštrino du Martyno Arlausko dėjimai paeiliui (83:91). Emocijų nesutramdęs Ignas Vaitkus gavo techninę pražangą, Artis Ate pataikė tritaškį, o Adas Šimonis išprovokavo varžovo nuobaudą mesdamas iš toli ir skirtumas dar labiau sumenko (89:96).

Šimtąjį komandos tašką tritaškiu pelnė I. Vaitkus, o Z. Watermanas pranašumą padidino pataikydamas dešimtąjį savo metimą paeiliui (104:92). Šimtąjį tašką dar spėjo pelnyti ir Pasvalio klubas, kai tritaškį įskraidino Simas Jarumbauskas, viltį kabintis į pergalę sugrąžino Carloso Jurgenso pražanga puolime (104:109). Kadeemas Jackas tuomet galingai įkrovė iš viršaus, I. Vaitkus pataikė tik vieną baudos metimą, Jordanas Watsonas atsakė tuo pačiu, o dėjimu mačą uždarė Justinas Marcinkevičius.

Pasvalio klubas vertėsi vos aštuonių žmonių rotacija – mačui neregistruotas buvo net 21,3 taško „Betsafe-LKL“ renkantis Brandonas Tabbas, nuo suolo nepakilo Lukas Valantinas, Josephas Bakeris aikštėje praleido tik pustrečios minutės. „Nevėžis-Optibet“ net ir neišbandęs ant parketo Dominyko Grendos naudojo dešimt žaidėjų.

Abu klubai šiame susitikime kovojo dėl pirmojo sezono triumfo – per keturis „Betsafe-LKL“ turus jos pergalės skonio neragavo.

Citadele KMT B grupėje taip pat varžosi „Šiauliai“ (1-0) ir Palangos „Olimpas“ (0-1).

Kitas KMT B grupės rungtynes „Nevėžis-Optibet” žais spalio 19 d., ketvirtadienį, Kėdainių arenoje su „Šiauliais”.

O spalio 16 d., pirmadienį, „Betsafe-LKL” čempionato rungtynes Kėdainių komanda žais Klaipėdoje su „Gargždais”. Rungtynes tiesiogiai transliuos BTV.