Trečiadienį Kėdainiuose „Citadele“ Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) A grupės rungtynėse susitiko vietos „Nevėžio-Optibet“ ekipa ir Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai. Po šių rungtynių paaiškėjo, kad Kėdainių komanda į antrąjį KMT etapą nepatenka.

Tai buvo antrasis ekipų susitikimas grupių etape. Pirmosiose rungtynėse rezultatu 97:95, pergalę šventė uostamiesčio krepšininkai. Šį kartą ir vėl stipresni buvo Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai.

Klaipėdos „Neptūnas“ (5/1) rezultatu 85:72 (16:16, 17:20, 24:24, 28:12) įveikė Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ (1/5) ekipą ir taip užsitikrino pirmąją vietą A grupėje.

Rungtynių pradžia buvo nerezultatyvi ir klampi, aikštelėje dominavo gynyba. Taiklūs Amaro Syllos baudų metimai kėlinio pabaigoje išlygino rezultatą ir abi ekipos aikštelę paliko švieslentėje degant rezultatui 16:16.

Antrąjį ketvirtį sėkmingiau pradėjo „Nevėžio-Optibet“ krepšininkai, kurie surengė spurtą 10:3 ir įgijo 7 taškų persvarą (26:19). Sėkmingi Vytenio Čižausko reidai varžovų krepšio link Kėdainių ekipos pranašumą padidino iki dviženklio pranašumo (32:21). Kėlinio pabaigoje suspurdėję uostamiesčio krepšininkai sušvelnino savo atsilikimą iki 3 taškų (33:36).

Abi ekipos ne itin gerai dalinosi kamuoliu: iki didžiosios pertraukos „Neptūnas“ buvo padaręs 6 rezultatyvius perdavimus, tuo tarpu „Nevėžis-Optibet“ – 5. Taip pat, abiejų ekipų taikiklis nebuvo itin gerai sustyguotas: „Neptūnas“ iš žaidimo atakavo vos 28% taiklumu, tuo tarpu „Nevėžio-Optibet“ krepšininkai – 35%.

Po didžiosios pertraukos Matas Jogėla surengė nedidelį dėjimų konkursą, kuomet iš 8 „Neptūno“ taškų, 6 iš buvo pelnyti Jogėlos dėjimais (41:41). Į tai „Nevėžis-Optibet“ atsakė sėkmingais reidais varžovų krepšio link: Danielius Lavrinovičius pelnė du taškus su pražanga, tokią pačią kombinaciją pridėjo ir Darylas Doualla (53:46). T. Gaidamavičiaus auklėtiniams ir vėl pavyko sumažinti savo atsilikimą, o taiklus Edgaro Želionio tritaškis su sirena Kėdainių ekipai paliko vos 3 taškų persvarą (57:60).

Lemiamą rungtynių ketvirtį sėkmingiau pradėjo „Neptūno“ krepšininkai, kurie surengė spurtą 7:0 ir išsiveržė į priekį (64:60). Sėkmingai didindami savo pranašumą, uostamiesčio krepšininkai susikrovė ir dviženklę persvarą (75:64). Kėdainių krepšininkai dar bandė kabintis varžovams į atlapus, tačiau nesėkmingai: „Neptūnas“ šventė pergalę rezultatu 85:72.

„Neptūno“ ekipoje rezultatyvumu išsiskyrė Matas Jogėla. Jis pelnė 18 taškų. Jam puikiai talkino Žygimantas Janavičius, kuris pridėjo 12.

Aikštės šeimininkų gretose rezultatyviausias buvo Amaras Sylla. Jo sąskaitoje dvigubas dublis: 16 taškų ir 10 atkovotų kamuolių.

„Neptūnas“: Matas Jogėla 18, Žygimantas Janavičius 12, Edgaras Želionis (5 atk. kam.) ir Klaidas Metrikis po 10.

„Nevėžis-Optibet“: Amaras Sylla 16 (10 atk. kam.), Matas Jucikas 12.

………….

Kiekvienoje grupėje 1–2 vietas užėmusios komandos patenka į II etapą. Turnyro ketvirtfinalyje vietą jau turi Kauno „Žalgiris“, Vilniaus „Rytas“ ir Panevėžio „Lietkabelis“. Dėl paskutiniosios vietos aštuntuke rungsis trečiąsias vietas grupėse užėmę komandos, kurios tarpusavyje žais dvejas rungtynes ir į kitą etapą pateks ta, kurios bendras abiejų rungtynių įmestų-praleistų taškų skirtumas bus geresnis.

2022 m. Citadele KMT finalo ketvertas vasario 19-20 dienomis vyks Vilniaus „Avia Solutions Group“ arenoje.