Optibet Pirmos lygos“ klubai baigė trumpas vasaros atostogas ir jau šiandien sugrįžta į aikštes. „Antrajai daliai keliame pačius aukščiausius tikslus. Norime į Kėdainius sugrąžinti čempionų titulus“, – neslepia Kėdainių „Nevėžio” treneris Darius Gvildys.

Šiandien, rugpjūčio 5 d. Kėdainių miesto stadione Kėdainių komanda į kovą stos su Kauno BE1 NFA. Kėdainiečiai šiuo metu užima 3-ią turnyro lentelės vietą, kauniečiai – 4-ti.

Pasikeitimai

Per pirmenybių pertrauką „Nevėžyje“ įvyko pasikeitimų. Klubas atsisveikino su Kiprui Obolevičiumi, kuris persikėlė į A lygoje rungtyniaujančius Vilniaus „Riterius”. Jo vietą „Nevėžyje“ užėmė saugo pozicijoje žaidžaintis Aurimas Raginis. 31-erių futbolininkas šį sezoną žaidė Klaipėdos „Neptūne”, prieš tai keletą sezonų atstovavo Kauno rajono FC „Hegelmannui“. Dar anksčiau A. Raginis žaidė FBK „Kaunas“, FK „Šilas Kazlų Rūda“, Kauno FK „Spyris“, Kauno FK „Žalgiris“ ir norvegų „Bremnes IL“.

Kėdainių „Nevėžio” gretas papildė ir keletas jaunų perspektyvių futbolininkų. Po trejų praleistų metų Kauno NFA BE1 komandoje į „Nevėžį” sugrįžo kėdainietis Ugnius Avizovas. Saugo pozicijoje rungtyniaujantis šešiolikametis futbolininkas yra kviečiamas į Lietuvos U-17 jaunimo rinktinę. Prie pagrindinės vyrų komandos prisijungė „Nevėžio” auklėtinis šešiolikametis, gynėjo pozicijoje rungtyniaujantis Nojus Černiauskas ir iš Ukrainos atvykęs aštuoniolikametis gynėjas Myroslav Tsebenko savo šalyje atstovavo FC „Podillya Khmelnytskyi“ klubą.

Tikslai

Kėdainių „Nevėžis“, nuo „Neptūno“ bei „Dainavos“ atsilieka vos tašku. Tokia padėtis kėdainiečiams palieka visas galimybes kautis dėl nugalėtojų vardo.

„Kadangi visi medaliai buvo jau iš anksto užsakyti kitų komandų, mes kukliai sakėme, kad pradžiai norėtume būti penketuke. Tačiau jauni mūsų vaikinai įrodė, kad yra išalkę pergalių, darbštūs ir nori tobulėti. Su tokia komanda treneriui malonu dirbti. Tai atsispindi rezultatuose“, – portalui pirmalyga.lt kalbėjo „Nevėžio“ strategas Darius Gvildys.

Pamokos

Po karčios pernykštės patirties A lygoje kėdainiečiai kruopščiai atliko namų darbus, – rašo pirmalyga.lt. Sudėties pertvarkymas vyko ne tik prieš „Optibet Pirmos lygos” startą, bet ir sezonui įsibėgėjus. D. Gvildys su klubo vadovu Sauliumi Skibiniausku rado bei prisiviliojo keletą naujokų, darniai pritapusių prie Nevėžio“ senbuvių. Ypač ryškiai Kėdainiuose atsiskleidė ukrainiečio Jevgenijaus Mohilo talentas.

23 metų puolėjas, prieš sezoną turėjęs sveikatos problemų, pernelyg nedomino kitų klubų. O kėdainiečiai ne tik įžvelgė augaloto legionieriaus gabumus, bet ir padėjo jam palaipsniui pasiekti įspūdingą sportinę formą. Puolėjas atsilygino solidžia 12 įvarčių serija, jį pakėlusia į pačią lygos snaiperių viršūnę. Sėkmingai rungtyniavo ir kitas atakos grandies žaidėjas Lukas Berednikovas, tačiau jį iš rikiuotės išvedė sunki trauma.

Varžovas

Į Kėdainius atvyksta lyderių trejetą persekiojantis Kauno „Be1 NFA“. Ambicingus lygos naujokus nuo pirmos vietos skiria vos du taškai. Be to, jie – mažiausiai įvarčių praleidusi ir vienintelė nuo sezono pradžios dar nepralaimėjusi komanda.

„Tikrai turime kuo pasidžiaugti. Žinant, kad mūsų kolektyvas labai jaunas, pozicijos lentelėje yra geros. Iškovojome taškų su visais favoritais, nors kartais barstėme ten, kur tikėjomės laimėti“, – skaičiavo „Be1 NFA“ vadovas Andrius Markevičius.

Pasak jo, ant dirbtinės dangos besitreniruojantiems jaunuoliams, tarp kurių nemažai legionierių, reikėjo priprasti tiek prie lygos aikščių, tiek prie lietuviško futbolo specifikos.

Gali pasidžiaugti kauniečiai ir ugdomais talentais, kuriais domisi ne tik mūsų šalies klubai. Vienas jų – vartininkas Julius Virvilas, spėjęs laimėti „Optibet Pirmos lygos” mėnesio žvaigždės nominaciją. 17-metis vaikinas šiomis dienomis persikėlė į Italiją, kur tęs karjerą viename „Serie D“ pirmenybių favoritų.

„Jau turime pamainą vartuose, stipriname ir kitas grandis. Papildymų prireiks, nes antrajame rate kova dėl medalių bus dar intensyvesnė. Matyt, joje bandys sudalyvauti ne tik lyderių ketvertas, bet ir „Marijampolė City“, o ir šiaip kautis reikės su visais varžovais“, – neabejoja A. Markevičius.

Daugiau transliacijų

„Optibet Pirmos lygos” antrojo rato kovos prasidės jau nuo rugpjūčio 5 dienos, o sirgalius džiugins padidėjęs transliacijų skaičius. Nuo rugpjūčio mėnesio Youtube kanale „Optibet Pirma lyga” bus transliuojamos darbo dienomis vyksiančios rungtynės, o jau nuo rugsėjo mėnesio bus transliuojamos visos lygos rungtynės.

Šiandienos „Nevėžio” rungtynes iš Kėdainių tiesiogiai transliuos per „Lietuvos Futbolas” Youtube paskyrą https://www.youtube.com/watch?v=SQ9sbntSUnw

Prenumeruokite pirmalyga.lt Youtube kanalą ir nepraleiskite artėjančių rungtynių https://www.youtube.com/c/PirmaLygaYT

„Kėdainių mugės“ ir pirmalyga.lt inf.

(FK „Nevėžis” nuotr.)