Artėja vasara, o su ja ateina ir maudymosi sezono pradžia. Visoje Lietuvoje maudymosi sezonas oficialiai prasideda birželio 1-ąją dieną, todėl Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras informuoja, kad rajono teritorijoje maudymosi sezono metu bus stebimas vanduo šiose maudyklose: Dotnuvėlės upės tvenkinyje Akademijoje, Babėnų karjere Kėdainiuose, Ašarėnos upės tvenkinyje Pelėdnagiuose, Nevėžio upėje Biliūno gatvės gale.

Specialistai rekomenduoja maudynių sezono Nevėžio upėje dar neatidaryti - užterštumas bakterijomis viršija normas.

Specialistai rekomenduoja maudynių sezono Nevėžio upėje dar neatidaryti – užterštumas bakterijomis viršija normas.

Tyrimai atliekami siekiant nustatyti vandens mikrobiologinę taršą (žarnyno eneterokokų; žarnyno lazdelių (E. coli) skaičių). Vandenyje taip pat stebima ar nėra nuolaužų, plūduriuojančių medžiagų, dervų likučių, stiklo, plastiko, gumos ir kitų atliekų.

„Pirmasis tyrimas buvo atliktas šių metų gegužės 21 dieną. Nustatyta, kad Nevėžio upės maudyklos vanduo neatitinka higienos reikalavimų, todėl bus atlikti pakartotiniai tyrimai. Likusiose maudyklose vandens kokybė atitinka visus Lietuvos higienos normas ir jose maudytis galima“, – sakė Daiva Mickevičienė, Visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė.

Pašnekovė rekomenduoja gyventojams maudytis tiktai gerai žinomuose vandens telkiniuose, kur vandens kokybė yra gera ir nuolat tiriama.

Tokiu būdu sumažės rizika susirgti žarnyno infekcijomis bei odos alerginėmis ligomis. Poilsiautojai prie vandens taip pat turėtų laikytis asmens higienos reikalavimų ir elgesio kultūros.

„Gyventojus kviečiame sekti skelbiamą informaciją apie vandens kokybę rajoninėje spaudoje ir Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro tinklapyje www.kedainiubiuras.lt“, – pridūrė D. Mickevičienė.

Panašios naujienos