Naują savaitę Kėdainių krepšininkai pradėjo gražia akcija – dauguma komandos narių tapo kraujo donorais. Nedavę kraujo liko tik tie, kam dėl vienokių ar kitokių priežasčių neleido medikai.

8kase_donorai_2014_11„Gerus darbus daryti gera. Dabar kiek mažiau įtemptas rungtynių sezonas, tad vieną treniruotę galime praleisti. Tad pasitarę nutarėme prisidėti prie donorystės. O galbūt mūsų pavyzdžiu paseks ir daugiau kėdainiečių“, – sakė „Nevėžio“ treneris Virginijus Sirvydis. Jam užteko tik užsiminti apie akciją, kaip sulaukė vienbalsio žaidėjų pritarimo. Visi krepšininkai prasitarė kraujo davę pirmą kartą. „Šiek tiek bijome adatų, bet tai nėra skausminga. Ir kitus kviečiame aukoti kraujo, juk galbūt šitaip kažkam išsaugosime gyvybę“, – sakė krepšininkas Rytis Biliartas.

Nacionalinio kraujo centro Panevėžio filialo direktorė Rita Vasiliauskienė, drauge su mobilia komanda atvykusi į „Nevėžio“ klubą, sakė, kad pastaruoju metu donorystė tapo derokai populiaresnė. „Buvo laikas, kai dažnas donoras slėpdavo, jog duoda kraujo. Dabar nuomonė apie donorystę kardinaliai pasikeitė: niekas negalvoja, kad tai gėdinta. Kraujo davimas dažnam piliečiui tapo garbės ir prestižo reikalu. Labai džiugina faktas, kad jaunimas į donorystę žiūri pozityviai“, – sakė gydytoja. Jos teigimu, kol kas šalyje kraujo trūkumo nėra, tačiau to pasiekta itin aktyviu kraujo centro darbuotojų darbu. „Mes kiekvieną savaitę važiuojame vis į kitą rajoną ir kitą kolektyvą, iš kur sulaukiame kvietimų apie donorystę. Labai smagu, kad sparčiai populiarėja neatlygintina donorystė. Metų pradžioje iš visų donorų neatlygintinai kraujo duodavo apie 35 procentai tam pasiryžusiųjų, o spalio mėnesį neatlygintinos donorystės atvejų padaugėjo iki 80 procentų“, – sakė gydytoja.

Pasak nacionalinio kraujo centro Panevėžio filialo atstovų, iš krepšinio komandos narių jie kraują ima pirmą kartą. „Mes gražiai bendradarbiaujame su Panevėžio „Ekrano“ futbolininkais ir net kelių klubų baikeriais. Pastarieji puikiai supranta donorystės naudą, nes patys neišvengia avarijų ir skausmingų jų pasekmių“, – sakė R. Vaitkienė.

Kėdainiečiai, norintys duoti kraujo, tai galės padaryti jau artimiausiu metu Kėdainių miesto seniūnijoje. Į ją donorystės akcijos numatytos lapkričio 25-ąją ir gruodžio 23 dienomis nuo 10 iki 14 valandos.

[tribulant_slideshow gallery_id=”60″]

Panašios naujienos