Deklaruodama paramą vieninteliam profesionaliam Kėdainių krepšinio klubui savivaldybės taryba leido jo rungtynių metu prekiauti alumi. Tačiau tai tik formalus leidimas, nusipirkti alaus iki šiol negalima. O taip yra todėl, kad Sporto centro valdoma Kėdainių arena formaliai laikoma švietimo įstaiga, o jos patalpose prekiauti alkoholiu draudžia įstatymai. „Nevėžio“ klubo vadovas Mindaugas Arlauskas viliasi, jog paramą krepšiniui deklaruojantys Kėdainių rajono politikai netrukus ras išeitį, kaip liberalizuoti prekybą.
Tereikia pakeisti arenos valdytoją
Didžiulių skolų slegiamas, tačiau naują etapą pradėjęs Kėdainių „Nevėžio“ krepšinio klubas atsidūrė keistoje situacijoje.
Prašęs leidimo rungtynių metu prekiauti alumi ir taip papildomai užsidirbti, klubas šį leidimą gavo. Tam pritarė Kėdainių rajono savivaldybės taryba. Tačiau nusipirkti bokalą alaus Kėdainių arenoje stebint „Nevėžio“ rungtynes iki šiol nėra galima. Taip yra todėl, kad ta pati savivaldybė, kurios Taryba leido varžybų metu pardavinėti alų, atsisako išduoti licenziją šiai veiklai.
Motyvuojama tuo, jog Kėdainių sporto centro valdoma miesto arena, kurioje rungtyniauja „Nevėžis“, prilyginama švietimo įstaigai. O jos patalpose prekiauti alkoholiu draudžia įstatymai.
Prašęs leidimo rungtynių metu prekiauti alumi ir taip papildomai užsidirbti, klubas šį leidimą gavo. Tam pritarė Kėdainių rajono savivaldybės taryba. Tačiau nusipirkti bokalą alaus Kėdainių arenoje stebint „Nevėžio“ rungtynes iki šiol nėra galima. Taip yra todėl, nes ta pati savivaldybė, kurios taryba leido varžybų metu pardavinėti alų, atsisako išduoti licenziją šiai veiklai.
Išeitis iš šios situacijos paprasta. Tereikia savivaldybės sprendimu pakeisti arenos valdytoją.
Administracijos vadovas teigia leidimo išduoti negalintis
„Leidimo prekiauti alumi mes neišdavėme. O esant dabartinei situacijai licencijos prekiauti alumi išduoti negalime“, – praėjusios savaitės pabaigoje „Kėdainių mugei“ sakė Kėdainių rajono savivaldybės administracijos vadovas Arūnas Kacevičius.
Jau buvo minėta, kad išeitis – gana paprasta. Tereikia Tarybos sprendimu pakeisti Kėdainių arenos valdytoją, kad ji taptų ne švietimo įstaigos dalimi. Kada tai bus padaryta – nėra aišku.
„Kaip bus ateityje, tai ne mano kompetencija. Jeigu Taryba apsispręs (keisti arenos valdytoją – red.), tai bus Tarybos sprendimas. Administracija šio klausimo bent kol kas tikrai nesvarstė“, – sakė A. Kacevičius.
Iš klubo atimama galimybė užsidirbti
O kaip šią situaciją vertina patys Kėdainių „Nevėžio“ klubo vadovai? Kodėl jiems taip reikia leidimo prekiauti alumi varžybų metu?
„Nevėžio“ direktorius Mindaugas Arlauskas neslepia – situacija iš tiesų dviprasmiška. Viena vertus, klubo prašymas patenkintas, kita vertus – leidimas neišduodamas dėl iki šiol neišspręstų biurokratinių kliūčių.
Pasak M. Arlausko, prekyba alumi papildytų didžiulių skolų slegiamo klubo biudžetą, be to, egzistuoja susitarimas su viena šalies alaus darykla dėl finansinės paramos.
„Atimamas įrankis patiems užsidirbti pinigų, juo labiau, kad mes tikrai prašysime savivaldybės finansinės paramos. Ji padeda klubui, už tai labai ačiū, bet mes norime ir patys užsidirbti. Tai, kad mes iki šiol negauname leidimo prekiauti alumi, mums stipriai kerta per finansus“, – sakė M. Arlauskas.
Tikisi geranoriško sprendimo
Kėdainių „Nevėžio“ klubo vadovas įsitikinęs – arena sulauktų daug daugiau žiūrovų, jeigu rungtynių metu būtų galima įsigyti alaus. Bilietų pardavimai sudaro nemažą klubo biudžeto dalį.
„Tai – pramoginis renginys, tai įprasta praktika, gyvenimo būdas. Nemanau, kad kažkas prisigers ar kažką padarys išgėręs vieną ar du bokalus. Juo labiau, kad bokalo kaina arenoje būtų kur kas didesnė, nei parduotuvėse kainuoja pusė litro alaus“, – sakė M. Arlauskas.
Klubo vadovas atskleidė – planuota bokalą alaus arenoje pardavinėti už 3 eurus. Anot jo, tai optimali, „žmoniška“ kaina. Dalis šios sumos, kaip anksčiau minėjo M. Arlauskas, atitektų pačiam krepšinio klubui.
„Matome, kad tam tikri žingsniai daromi, ieškoma sprendimo būdų. Tad tikimės, kad miesto vadovai ją tikrai geranoriškai išspręs“, – sakė M. Arlauskas.
Arena be alaus tampa nepatraukli komerciniams renginiams
Naujasis Kėdainių krepšinio klubo vadovas atkreipė dėmesį ir į kitą problemos pusę. Arenai formaliai esant švietimo įstaiga, o įstatymams draudžiant joje bet kokio alkoholio prekybą bei vartojimą, pagrindinė miesto pramogų erdvė tampa nepatraukli vieta komerciniams renginiams.
„Komercinių renginių, koncertų, arenoje vyksta ne tiek jau daug. Juose taip pat nebus galima prekiauti alumi. Įsivaizduokite, būtų koks nors naujametinis renginys, o jo metu nebus galima net taurės šampano išgerti. Tai nėra normalu“, – sakė M. Arlauskas.
Jis atkreipė dėmesį, kad tokiu būdu arena, kuri išlaikoma iš pačios savivaldybės lėšų, negauna dalies pajamų.
„Taip atimamas įrankis pačiai arenai užsidirbti. Nes renginių organizatoriai, kurie rengia komercinius koncertus, taip pat rimtai pasvarstys, ar verta tai daryti Kėdainių arenoje. Nes jie irgi skaičiuoja pinigus“, – sakė M. Arlauskas.
Galiojant draudimams – alus ragaujamas lauke
Klubo sporto direktorius, šalyje žinomas krepšinio specialistas, buvęs sporto agentas Virginijus Bulotas tikino, jog draudimas prekiauti alumi iš viso galioja trijose šalies arenose. Viena jų – Kėdainiuose.
„Mes nesame alkoholio gėrimų propaguotojai, tačiau laikomės nuostatos, kad į rungtynes atėjusiam žmogui turi būti suteikta galimybė pasirinkti. Ką matome dabar? Tai žmonės daro prieš varžybas, per pertraukas, kas yra nenormalu“, – minėjo V. Bulotas.
Jis minėjo, kad alumi prekiaujama ir Jonavos arenoje, jo galima įsigyti tiek sporto rungtynių, tiek ir koncertų metu.
„Esu apvažiavęs nemažai pasaulio, dėl to, kad kažkas prieš varžybas ar jų metu išgeria bokalą alaus, niekur problemų nemačiau“, – sakė buvęs krepšinio agentas V. Bulotas.