Kėdainietis Ruslanas Linevas, neretai tituluojamas aplinkosaugos reindžeriu, turi gražią tradiciją – metams baigiantis apvalyti Kėdainių upes. Jis sėkmingai švarino Smilgos ir Dotnuvėlės upes.

R. Linevas norėjo išvalyti Obelies upę, tačiau joje rado tūkstančius negyvų žuvų.

R. Linevas norėjo išvalyti Obelies upę, tačiau joje rado tūkstančius negyvų žuvų.

Šįmet gamtos mylėtojas susiruošė valyti Obelies upę. Tačiau jo išvyka pakrypo visai kita linkme negu tikėjosi. Nuvažiavęs prie upės, ties ta vieta, kur ji netoli įteka į Nevėžį, R. Linevas pamatė, kad pakrantės nusėtos negyvomis žuvimis. Apsiavęs ilgaauliais batais kėdainietis įbrido į upę apsidairyti. Vaizdas nemaloniai pribloškė: „Visas upės dugnas yra nusėtas negyvomis žuvelėmis. Skaudu matyti negyvus ešeriukus, vėgeles, šapalus, kuojas. Labai nemalonus ir Obelies vanduo – jis pilkokas, slidus, nors kvapo jokio ir nesijaučia.“

Nieko nelaukdamas R. Linevas apie tokią situaciją pranešė bendruoju pagal;bos telefonu, netrukus su juo susisiekė Kėdainių aplinkosaugininkai. Jie patikslino vietą, kurioje rastos negyvos žuvys. Aplinkosaugininkai netruko atvykti prie Obelies ir pradėjo semti vandenį tyrimams. Panašu, kad upė užteršta gana nemažame plote, nes negyvų žuvelių galima pastebėti iki vieno kilometro nuo Nevėžio. Galbūt jų yra ir toliau, tiesiog per pusdienį buvo išžvalgyta tik tokia teritorija.

Užterštoje upėje numirė ir didesnės, ir mažos žuvelės.

Užterštoje upėje numirė ir didesnės, ir mažos žuvelės.

Tuo R. Linevo susidūrimai su teršalais vandenyje nesibaigė. Važiuodamas per Nevėžį, žvejoti mėgstantis vyras pastebėjo ant tilto, kelyje tarp žiedų į Pelėdnagius ir Josvainius, stovintį ir šią upę stebintį vyriškį. Kaip pats sako, pasidarė smalsu, ką žmogus veikia. „Sustojau išlipau iš automobilio ir pajutau gana nemalonų kvapą. Pažvelgęs į upę pamačiau, kad ji nusidažiusi žalia spalva. Kadangi esu smalsus, tai nusileidau prie upės ir pradėjau eiti vandens valymo įrenginių pusėn. Paėjęs maždaug puskilometrį, pamačiau, jog iš kažkokių vamzdžių nuo įrenginių pusės, bėga žalias vanduo. Jis, matyt, ir nudažė upę. Keistas pastebėjimas – vanduo nusidažė ne tik tekėdamas pasroviui, bet ir prieš srovę“, – antru netikėtu atradimu stebėjosi kėdainietis. R. Linevas ir apie šią nemalonę pranešė aplinkosaugininkams. Pastarieji netruko atvykti prie Nevėžio ir paėmė vandenį tyrimams.

Dalis Nevėžio šiomis dienomis nusidažė žalia spalva.

Dalis Nevėžio šiomis dienomis nusidažė žalia spalva.

„Kol kas nieko konkretaus negalime pasakyti, kas nutiko su mūsų upėmis. Labai keistas sutapimas, kad ir Nevėžis, ir Obelis užteršti. Akivaizdu – teršalų esama. Bet iš kur ir kokie jie, negalime pasakyti. Vyksta tyrimas“, – sakė Aplinkos ministerijos Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Kėdainių rajono agentūros vyriausias specialistas Alfonsas Čeida.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.