Leidimai įrengti išorinę reklamą − pagal bendras taisykles visoje Lietuvoje

Leidimai įrengti išorinę reklamą Kėdainių rajone išduodami pagal Lietuvos Respublikos ūkio ministro patvirtintas Išorinės reklamos įrengimo taisykles. Taisyklėse nurodyta, su kuriomis institucijomis reklamos projektas derinamas, kuriuos dokumentus reikia pateikti prie paraiškos, taip pat nurodyti leidimų išdavimo terminai.

IMG_4902Patvirtintas Leidimų įrengti išorinę reklamą išdavimo tvarkos aprašas

2014 m. sausio 10 d. išleistas Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymas Nr. AD-1-25 „Dėl Leidimų įrengti išorinę reklamą išdavimo tvarkos Kėdainių rajono savivaldybės administracijoje aprašo tvirtinimo“. Buvo patvirtintas Leidimų įrengti išorinę reklamą išdavimo tvarkos Kėdainių rajono savivaldybės administracijoje aprašas ir Paraiškos išduoti leidimą įrengti išorinę reklamą forma.

Norint gauti leidimą įsirengti reklamą, savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriui tiesiogiai ar elektroninėmis priemonėmis reikia pateikti paraišką, reklamos projektą, pastato ar sklypo nuosavybės dokumento kopiją, reikalingus sutikimus ir kitus dokumentus. Jei numatoma reklama kultūros paveldo teritorijoje, projektas turi būti suderintas su Kultūros paveldo departamentu Kaune. Jei numatoma statyti stendus prie gatvių ir kelių ne gyvenvietėse, projektas derinamas su policijos pareigūnais.

Taisyklėse apibrėžta, kokia turėtų būti reklamos projekto sudėtis. Tai – trumpas aiškinamasis raštas, reklaminio įrenginio schema topografiniame plane (jei numatoma statyti stendus), situacijos schema, esamos situacijos vaizdas, reklamos spalvinis bei grafinis vaizdas, reklaminio įrenginio brėžiniai.

Išorinė reklama turi atitikti reikalavimus

Jei reklama įrengiama ant statinių, savo forma ir masteliu turi derėti prie jų architektūros, neturi uždengti architektūrinių elementų ir detalių, keisti statinių kompozicijos, jų vizualinių charakteristikų ir architektūrinių sprendinių. Reklaminis įrenginys turi būti saugus, derėti prie kraštovaizdžio ir nekenkti aplinkai. Reklamos skleidėjas privalo prižiūrėti, kad reklama būtų tvarkinga, neapiplyšusi, neapgadinta, informacija nepasenusi, atitinkanti išduotą leidimą.

Pagal taisykles, „išorinė reklama turi būti įrengiama vadovaujantis projektavimą, statybą, kraštovaizdžio apsaugą, teritorijų planavimą, valstybinės kalbos vartojimą reguliuojančių teisės aktų nuostatomis“, tad, gavusi prašymą leisti įrengti reklamą, savivaldybės administracija projektą derina su vyriausiuoju architektu, seniūnijos seniūnu, taip pat patikrinamas reklamos teksto kalbos taisyklingumas. Jei reklamos projektas atitinka visus reikalavimus, leidimas išduodamas ne vėliau kaip per 20 darbo dienų.

Už reklaminį plotą reikia mokėti

Pagal savivaldybės tarybos patvirtintus Vietinių rinkliavų nuostatus, už 1 kvadratinį reklaminio ploto metrą mieste renkama 86,89 Eur, o Kėdainių senamiesčio teritorijoje – 144,81 Eur rinkliava vieneriems metams. Jei reklamuojama veikla kaimo teritorijoje, rinkliavos dydis – 15,93 Eur už 1 kvadratinį metrą metams. Už leidimą įrengti iškabą mokestis neimamas.

Kur ieškoti informacijos

Išorinės reklamos įrengimo taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos ūkio ministro, galite rasti Teisės aktų registre.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu patvirtintą Leidimų įrengti išorinę reklamą išdavimo tvarkos Kėdainių rajono savivaldybės administracijoje aprašą ir Paraiškos išduoti leidimą įrengti išorinę reklamą formą galite rasi savivaldybės svetainėje www.kedainiai.lt>Teisinė informacija>Teisės aktai.

Jei turite klausimų dėl reklamos įrengimo, galite skambinti į savivaldybę tel. 69 532.

Parengė Aurelija Piepalienė ir Rūta Švedienė, Kėdainių rajono savivaldybės vyr. specialistės

3 komentarai

 1. bronius

  kedainiuose uz reklama reikia moket tik tiem kurie neturi pazinciu savyvaldibei ar seniunijosia,jai nieko nepazysti tada mokek

  Atsakyti
 2. Reklama internete

  Su reklaminiais stendais beveik neįmanoma atsekti koks iš jų grįžtamasis ryšys. Reklamuodamasis internete aš visus skaičius matau per Google Analytics.

  Atsakyti
 3. Rimas

  Vadinasi jei nori statyti lauko reklamą, tusi nusipirkti arba išsinuomoti žemę, pasistatyti iškabą ir tada pvz. sumokėti 144,81 Eur (Kėdainių senamiesčio teritorijoje)? Gana daug biurokratijos. Mes taikom Google reklamą. Kur tinka ir vietiniam verslui ir tarptautiniam. Tai paleisti Google reklamą galima per kelias dienas, viską pamatuoti tiksliai ir dar optimizuoti išlaidas. Na, bet gal ir tinka tam tikriems verslams ir lauko reklama. 🙂

  Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.