Mirtinai sumušto keturmečio Mato tragedija parodė, kad kova su smurtu prieš vaikus yra mūsų visų reikalas, ne vien tik atsakingų institucijų.

Tad kviečiu kėdainiečius, rajono žiniasklaidą, įvairias organizacijas prisidėti prie pilietinės akcijos, kuri ragintų žmones veikti, žinant ar įtariant smurtą prieš vaikus.

Vienas iš akcijos tikslų – paraginti kėdainiečius būti pilietiškuss, netylėti. Na, o antras tikslas – pasiekti, kad visi kėdainiečiai žinotų trumpąjį telefono numerį, kuriuo būtų galima pranešti apie prievartos ar smurto atvejus.

Iškart po tragedijos socialiniuose tinkluose užgimė iniciatyva išpopuliarinti trumpąjį Vaikų teisių pasitikėjimo numerį Kėdainiuose – 1803. Akcija sulaukė didžiulio palaikymo. Tačiau internetine erdve apsiriboti nevalia – būtina, kad ta akcija pasiektų visus.

Tad kviečiu norinčius prisidėti prie informacinio plakato ar skrajutės platinimo kreiptis tel. 8 610 63 917. Turime parengtų pusę tūkstančio plakatų, kuriuos kviečiu pakabinti viešose vietose, taip pat susibūrimo vietose dalinti skrajutes.

Iniciatyvūs piliečiai ar organizacijos, institucijos taip pat gali savirankiškai spausdinti, platinti šį plakatą, sukurtą dailininkės Celerinos Mo.

Adelė Štelmokienė, Kėdainių r. savivaldybės tarybos narė

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.